- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
У п’ятницю хуліганами, більшість з яких складають арабські та негритянські підлітки з бідних іммігрантських районів, було підпалено два автобуси. В суботу у французькому місті Марсель в автобусі, підпаленому хуліганами, постраждало чотири особи.
За словами очевидців події, троє підлітків увірвалися до автобуса, виплеснули усередині нього бензин та кинули запалений сірник.
Одна з потерпілих, жінка 26-и років, отримала сильні опіки, троє інших отруїлися продуктами згоряння. Усіх їх було доставлено в лікарні міста. У постраждалої жінки, котра за словами лікарів перебуває між життям і смертю, площа опіків становить 60 відсотків поверхні тіла.
Тільки за перші шість місяців 2006 року у Франції було зафіксовано близько 21 тисячі підпалів автотранспорту і 2882 нападів на поліцейських, пожежників та працівників швидкої допомоги.
Безладдя розпочалися рівно рік тому після того, як у паризькій околиці Кліші-су-Буа загинуло двоє підлітків-вихідців з Північної Африки. Вони намагалися сховатися від поліцейських, котрі їх переслідували, на території електропідстанції і загинули, потрапивши під високу напругу.
Тим часом, у неділю 29 жовтня в Марселі водії рейсових автобусів відмовилися виходити на роботу, після того як напередодні хулігани підпалили автобус.
Представник марсельського управління громадського транспорту повідомив, що водії скористалися своїм правом не виходити на роботу в зв’язку із серйозною подією.
У понеділок працівники громадського транспорту мають намір вимагати від міської влади посилення поліцейського контролю з метою забезпечення безпеки автобусних машрутів.
Протягом останнього тижня у Франції, головним чином у паризькому регіоні, було скоєно кілька нападів на рейсові автобуси. В усіх попередніх випадках нападаники спочатку висаджували водія і пасажирів, перед тим як підпалити автобус.
Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ” Іван Франко