Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Україна віддасть частину Азовського моря Росії?

Захист держави 7273 перегляди

Опубліковано - 11.02.2011 19:35 | Всі новини | Версія для друку

Україна віддасть частину Азовського моря Росії?
Україна віддасть частину Азовського моря Росії?
Україна зробила ряд поступок росіянам у питанні делімітації Азовського моря.

На цьому тижні до Києва зі своїми пропозиціями щодо розмежування Керченської протоки прибула група російських дипломатів на чолі із спецпредставником російського президента з делімітації та демаркації державного кордону Росії з суміжними державами-учасниками СНД Олександром Головіним. В обстановці суворої секретності чиновники провели переговори з невеликою групою українських експертів на чолі з послом з особливих доручень Віктором Кириком.

Про це пише Володимир Кравченко у статті «Як ділити будемо?» у свіжому номері “Дзеркала тижня. Україна”.

„Наші співрозмовники стверджують: тепер у Києві готові до певних компромісів заради того, щоб нарешті повністю завершити юридичне оформлення кордону. А це необхідно зробити, оскільки в інтересах держави мати міжнародно визнані кордони, оформлені належним чином.

Це, по-перше, підвищить надійність охорони наших кордонів від нелегальної міграції і контрабанди: прикордонники повинні чітко знати, де закінчується українська земля і починається чужа територія.

По-друге, дозволить вирішити з росіянами низку питань, пов'язаних і з безпекою судноплавства, і з рибальством.

По-третє, делімітація і демаркація кордону повинна посилити позиції нашої країни в переговорах щодо лібералізації візового режиму з Європейським союзом“, — пише автор.

У той же час він вказує, що „Росію, яка довгі роки не могла вмовити Київ поступитися своїм суверенітетом над Керч-Єнікальським каналом, цілком влаштовувала ця невизначеність з проходженням кордону: росіяни можуть дозволити собі вести переговори десятиліттями, не відступаючи ані на йоту від своєї позиції“. „Адже в розмежуванні азово-керченської акваторії більше зацікавлені українці. А російські кораблі нерідко проходять по каналу, не сплачуючи лоцманського збору нашій країні, російські рибалки часто ловлять рибу в українській зоні відповідальності.

„Продавлений“ ж російськими дипломатами у 2003 році договір про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки передбачає, що ці акваторії є внутрішніми водами України та Росії“, — йдеться у статті.

У матеріалі також стверджується, що „відмовляючись від принципу спільних вод, Київ у той же час нібито готовий прислухатися до пропозицій росіян і більш лояльно підійти до розмежування Керченської протоки, Азовського і Чорного морів, змістивши лінію кордону в нашу сторону, а також надати для російських кораблів гарантії свободи судноплавства по каналу“.

„Українська дипломатія вже зробила кілька поступок росіянам у питанні делімітації Азовського моря. Так, дискутуючи про методику розмежування Азова, росіяни фактично домоглися від Києва відмови від методу серединної лінії. А це ж було зафіксовано ще в травні 2008 року у протоколі чергового раунду переговорів. Але для росіян метод серединної лінії не вигідний, оскільки при такому розмежуванні Азовського моря співвідношення російської частини акваторії до української складе 40 до 60. Росіяни хочуть, щоб лінія змістилася у бік України, щоб співвідношення було 50 на 50. І ось вже наша делегація відмовилася враховувати при розмежуванні Азова українську затоку Сиваш, однак взяла до уваги російську Таганрозьку затоку. Адже українська частина багата не тільки на рибу: в ній знаходяться перспективні нафтогазові родовища“, — відзначає автор.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Захист держави»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Все, що йде поза рами нації, це або фарисейство людей, що ітернаціональними ідеалами хотіли би прикрити свої змагання до панування одної нації над другою, або хворобливий сентименталізм фантастів, що раді би широкими “вселюдськими” фразами прикрити своє духове відчуження від рідної нації...”
Іван Франко

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.