Аратта - На головну

5 травня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Києві планують остаточно знищити історичну частину міста

Скандал Регіон: м.Київ 5507 переглядів

Опубліковано - 12.02.2011 00:19 | Всі новини | Версія для друку

Велика Василькiвська, 11. Триповерховий цегляний будинок (житло й магазини), зведений 1880р. для міщанина В. Кітченка. Розібраний у липні 1986р. разом із сусідніми будинками ліворуч. Тут було пробито новий безіменний (так званий “Макуланівський”) проїзд.
Велика Василькiвська, 11. Триповерховий цегляний будинок (житло й магазини), зведений 1880р. для міщанина В. Кітченка. Розібраний у липні 1986р. разом із сусідніми будинками ліворуч. Тут було пробито новий безіменний (так званий “Макуланівський”) проїзд.
До Євро-2012 туристи можуть не застати історичного Києва. Архітектуру міста замінять на залізно-скляні будови. Історики в розпачі, архітектори шоковані, а туристи і кияни просто обурені.

На Подолі є малюнки унікальних будівель вісімнадцятого століття. Архітектори кілька років тому взялися за їх реставрацію. Почали з плану, поки креслили на паперах - будинки знесли.

- У результаті було зроблено все, щоб не було проблем. Немає пам'ятників. Це об'єкти - два кам'яних будинки 18 століття. Дуже близькі до будинку Петра, будинку Мазепи, - розповідає архітектор Віталій Отченашко.

Анатолій Горяєв в будівлі 19 століття і будівельник, і архітектор, і охоронець. У 2006-му власник доручив йому реставрувати пам'ятник. Коли чоловік половину зробив - у замовника нібито скінчилися гроші. Зараз унікальний орнамент руйнується просто на очах, а стіни стають полотном вже для сучасного мистецтва - їх прикрашають графіті. Щоб хоч якось зберегти будівлю Анатолій робить все за власні гроші. Але вберегти не вдається.

- Покрівлю вкрали. Штукатурка обвалюється. Частково була зроблена електрична розводка - вкрали, вирвали. Вентиляція була зроблена - те ж і з нею сталося, - нарікає заслужений будівельник України Анатолій Горяєв.

В управлінні охорони пам'яток виправдовуються: історичні будинки руйнують їх же власники. Багатії купують житло заради землі, доводять його до жалюгідного стану і зносять. І все заради того, щоб побудувати сучасний готель або бізнес-центр.

- Там, припустимо, можна в два, в три, а то і більше разів отримати квадратних метрів. І це прибуток чисто бізнесовий, без урахування історії міста, - пояснює в.о. начальника Управління охорони пам'яток культурної спадщини КМДА Сергій Новгородський.

Історичних будівель в столиці 5 тисяч. Щомісяця їх стан перевіряють всього п'ять інспекторів. Угледіти тріщини можуть далеко не завжди, тому чиновникам допомагають прості люди.

Євген Карась в 2007 створив ініціативну групу «Культура проти вандалізму». Тоді завдяки їй вдалося зберегти обличчя Андріївського узвозу. Допоміг розголос.

- Питання не в підприємцях і власниках, - вони нічого не можуть зробити без влади, тому, коли влада як Чіп і Дейл поспішає на допомогу, - це смішно, - говорить активіст руху «Культура проти вандалізму» Євген Карась.

Поки вдалося відстояти лише один будинок. Втім, за цей час відбулося кілька резонансних знесень. Така статистика не на користь історичного Києва.

- Є організації, які знаходять больові точки, які намагаються врятувати місто. Як організм. Якщо говорити про Київ, то він вже б'ється в конвульсіях, - каже Євген Карась.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Скандал»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ми розпалюємо вогонь творящий. Якщо він гріє – хай. Втручатися не можемо, бо будь-яке насилля, навіть во ім’я істини, неминуче породить дисгармонію”
Олесь Бердник

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.