Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- у 1919-1920 роках Кам`янець-Подільський ненадовго став державним центром України - останньою столицею УНР. Сюди перемістилися Директорія та Уряд УНР. В місті постав Комітет охорони Республіки. Однак у 1920 році Червона армія розгромила війська УНР.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Жінки прощають охочіше, ніж чоловіки

У світі науки 5207 переглядів

Опубліковано - 22.02.2011 04:27 | Всі новини | Версія для друку

Прощення потрібно заслужити
Прощення потрібно заслужити
Останні дослідження науковців показали, що батьки готові пробачити практично все своїм дітям. При цьому жінки, в принципі, охочіше приймають вибачення в порівнянні з чоловіками.

"Експеримент за участю 140 добровольців - батьків і дітей у віці від 17 до 25 років - довів: у жінок психологічно яскравіше виражена здатність до співчуття. Даний фактор стає вирішальним у вмінні прощати", - констатує Мейт Герейгордобіл, співавтор дослідження і викладач психології в Університеті Країни Басків.

Прикметно: дитині необхідний час, щоб пробачити. Так, після закінчення певного терміну, діти легко забувають про образу і не згадують зовсім. Батькам же досить побачити повне каяття в очах своїх дітей і вибрати для них належне покарання за провину. Тоді конфлікт буде вичерпано.

Автори дослідження стверджують, що у батьків, які часто прощали в житті, стосунки з дітьми дуже хороші і довірливі. При цьому і діти, і батьки на перше місце ставлять злагоду і порозуміння, підкреслює Герейгордобіл. Головну ж роль у прощенні відіграє співчуття.

А ось щодо відмінностей між чоловіками і жінками вчені натрапили на велику прірву. Незважаючи на те, що обидві групи воліють не затаювати злість і прощати, для представників сильної половини людства ухвалення подібного рішення лежить у площині більшої відповідальності і представляє більш складну справу.

Експерти також стверджують, що родинне оточення відіграє ключову роль у передачі етичних цінностей, повідомляють SifyNews.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Єдина країна в світі, де не викладалася в університетах історія цієї країни, де історія вважалася чимось забороненим, ворожим і контрреволюційним, — це Україна. Другої такої країни на земній кулі нема. Де ж рождатися, де плодитися дезертирам, як не у нас? Де рости слабодухим і запроданцям, як не у нас? Не вина це дезертирів, а горе. Не судить їх треба, а просить прощення і плакати за погане виховання, за духовне каліцтво у великий час. Їх не учили Батьківщині — їх учили класовій ворожнечі і боротьбі, їх не учили історії. Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців.”
Олександр Довженко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.