Аратта - На головну

5 травня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Майже 3000 українців працюють на лінії вогню

Світ навколо нас 4304 перегляди

Опубліковано - 23.02.2011 15:41 | Всі новини | Версія для друку

Майже 3000 українців працюють на лінії вогню
Майже 3000 українців працюють на лінії вогню
Україна евакуює своїх громадян з Лівії, де тривають криваві сутички між протестувальниками та вірними Муамару Каддафі військами.

Там перебуває близько трьох тисяч українських громадян, які, здебільшого, працюють у медичній галузі.

Між тим, агентство «Стратфор» повідомило з посиланням на неперевірені джерела, що українські льотчики були задіяні при обстрілі з повітря учасників акцій протесту. Проте українська влада спростувала цю інформацію, а експерти – сумніваються в її правдивості.
За даними українського посольства в Лівії загиблих чи постраждалих серед українських громадян на даний момент не зафіксовано.

«У Тріполі введено комендантську годину. Але офіційно про це ніхто не повідомляв, – повідомив Радіо Свобода аташе посольства Олег Ніколенко. – Зараз пострілів або якихось протестних рухів не чути, принаймні, в районі посольства».

Українські лікарі лікують поранених

У посольстві узгоджують прийом українського літака, який мав би забрати першу партію українських громадян. За словами Олега Ніколенка, списки постійно уточнюють. Зараз у них понад триста осіб. За даними МЗС, перший український літак має прибути до Лівії та вилетіти звідти із близько 200 українськими громадянами 23 лютого.

Самі ж українські громадяни, які працюють у Лівії, на інтернет-форумах повідомляють, що ситуація в країні дуже складна. «Я працюю у шпиталі за 150 км від Тріполі, – пише Микола на сайті «Лікарі за кордоном». – У шпиталі зараз анархія. Керівництва практично не буває на місці. Природно, немає і відповідей на питання, що виникають у нас. Хворих зараз одиниці, бо родичі забрали всіх додому. На нас дивляться зі здивуванням, що ми ще тут. Лівійські лікарі сидять по домах. Періодично привозять постраждалих з вогнепальними пораненнями».

Українці в африканському небі

Між тим, американське аналітично-розвідувальне видання «Стратфор», із посиланням на неперевірену інформацію з дипломатичних джерел, повідомило. що лівійські військові літаки, які обстрілювали учасників акцій протесту, пілотували українські льотчики. У Міноборони цю інформацію спростували, зазначивши, що в Лівії немає українських військових. У Міністерстві закордонних справ заявляють, що перевірили цю інформацію і з’ясували, що вона не відповідає дійсності.

Появу такої інформації експерти схильні пояснювати тим, що в Африці працює багато пілотів.

«Справді, там багато українців , каже експерт з військових питань центру Разумкова Олексій Мельник. – По-перше, на території України ще з радянських часів було розташовано багато училищ – як цивільної, так і військової авіації. На сьогодні Україна, на відміну від багатьох пострадянських країн, має базу з підготовки льотчиків. Ну, і скорочення 1990-х років: це спеціалісти, в яких є досвід і здоров’я, але немає роботи в Україні».

Про роботу українських пілотів Радіо Свобода розповів експерт з військово-кризових питань Євген Лауер, який служив в Африці.

«Там справді багато українців працює, – каже він. – Там низькі вимоги до льотних кваліфікацій, до літаків; гігантські простори, хороша погода. Чому б не працювати? До речі, там більше працюють цивільні льотчики. Машини, зрештою, одні й ті ж самі – старі радянські транспортні літаки, які не витримують часто жодних вимог з експлуатації, але в Африці на це мало звертають увагу. Вони там отримують зарплати 3-5 тисяч доларів на місяць».

За словами Євгена Лауера, часто підставою для розмов про участь українських льотчиків в бойових діях стає перехоплення будь-яких радіопереговорів українською чи навіть російською мовами. Проте жодного разу така інформація не була підтверджена.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Християнська етика була явним противенством поганської. Коли поганство головними чеснотами громадянина вважало гордість, смілість, неуступчивість, – християнство бачило свій ідеал у покорі, податливості та незлобності. Поганин (культурний чоловік) любив гарну одежу, пахощі, чистоту, тілесну красоту – християнин усе те вважав чортівською спокутою, гріхом та злочином. Світ і природа, що (...) були джерелом усього живого, всієї краси, всієї радості, в очах християнина – се минущі тіні, ілюзії, чортяча мана, джерело зла, гріха та чортячої спокуси. Більшого, повнішого противенства годі собі уявити ”
Іван Франко

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.