Аратта - На головну

19 червня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Україна для людей. Влада Януковича вирішила, що у донеччан забагато лікарень

Добробут 4301 перегляд

Опубліковано - 16.03.2011 15:35 | Всі новини | Версія для друку

Україна для людей. Влада Януковича вирішила, що у донеччан забагато лікарень
Україна для людей. Влада Януковича вирішила, що у донеччан забагато лікарень
Громадськість Донеччини протестує проти ліквідації медичних закладів у регіонах області. Наразі офіційно відомо про закриття лікарень у містах Кіровське і Новий Світ.

Проте медики не виключають, що це лише початок. Працівники охорони здоров’я звинувачують владу у непрозорості процесу реформування медичної галузі. Чиновники ж усі закиди відкидають. Донеччина, разом із Дніпропетровщиною та Вінниччиною, потрапили до списку «пілотних» областей, у яких проводитиметься апробація медичної реформи. Відтак, місцева влада просто реалізовує плани центральної.

Перші протести проти закриття лікарень розпочалися з містечка Кіровське Донецької області. Всі відділення єдиної у Кіровському лікарні переведуть у місто Шахтарськ.

«Згідно з реформою мають закрити чотири відділення – хірургію, травматологію, неврологію і пологове відділення мають відправити у Шахтарськ і навіть у Макіївку», – розповів Радіо Свобода депутат Кіровської міськради Андрій Немеш.

За його словами, понад 5 тисяч жителів Кіровського уже підписалися під протестом проти закриття лікарні у їхньому місті, оскільки, щоб доїхати до Шахтарська, потрібно подолати 25 кілометрів.

Суть реформи – одна лікарня на 150 тисяч жителів

Згідно ж із реформою охорони здоров’я, яку готує донецька влада, всю територію області поділили на райони по 150 тисяч осіб. У кожному такому районі діятиме одна лікарня комплексного обслуговування.

Медиків уже попереджають про ліквідацію окремих закладів. Наразі офіційно відомо про закриття відділень у містах Кіровське і Новий Світ. Утім, медики не виключають, що буде закрито ще 5 лікарень.

Але, за словами голови обласної профспілки медиків Ольги Поляковської, поки що донецька влада неповністю розкриває карти щодо оптимізації.

«Питання реформування турбують усіх – і пересічних працівників, і головних лікарів. Найбільша проблема – це недостатнє інформування працівників про зміни, які проводяться в їхніх закладах. Люди не знають, що їх чекає, а це веде до збільшення соціальної напруги. Відкрите, будь ласка, полуду над дорожніми картами!» – закликає Ольга Поляковська.

Проте донецька влада усі закиди щодо непрозорості проведення медичної реформи відкидає. Плани про реформування галузі у трьох «пілотних» областях, Донецькій, Дніпропетровській і Вінницькій, записані у проекті закону «Про основи законодавства України про охорону здоров’я», який Верховна Рада має ухвалити найближчим часом.

«Ніхто ніякої таємниці з того, що відбувається і буде відбуватись, не робив і робити не буде. І підтвердження цього є законопроект про «пілоти», який скоро увійде у ранг закону про те. Там прописано, що саме потрібно зробити на території Донецької області», – каже заступник голови Донецької облдержадміністрації Олена Петряєва.

Відтак, наголошує вона, місцева влада Донецька лише реалізовує політику центральної влади.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Ваша так звана релігія діє як опій: вона заманює і приглушує болі замість того, щоб надати сили”
Новаліс

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.