Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На супутнику Сатурна йдуть весняні дощі

У світі науки 5670 переглядів

Опубліковано - 18.03.2011 23:20 | Всі новини | Версія для друку

На супутнику Сатурна йдуть весняні дощі
На супутнику Сатурна йдуть весняні дощі
Вчені вперше зафіксували дощі на екваторі Титану - шостого супутника Сатурна і єдиного, крім Землі, об’єкту Сонячної системи, на якому також є погодні цикли.

Титан - другий за величиною супутник у Сонячній системі, приблизно наполовину складається з водяного льоду, а наполовину - з кам'янистих порід. Шостий сатурніанський місяць оточений щільною атмосферою, а температура у поверхні становить близько мінус 180 градусів Цельсія. На Титані були виявлені численні озера з рідких вуглеводнів, і зовсім нещодавно було доведено, що вони є сезонними - тобто пересихають і з'являються знову в залежності від пори року.

На Титані регулярно йдуть дощі з вуглеводнів, проте до цього часу їх вдавалося спостерігати тільки на полюсах, хоча рельєф екваторіальних широт вказує, що в минулому там йшли дощі – характерні розрізи з'являються, коли поверхнею течуть ріки.

Автори нової роботи аналізували фотографії, зроблені зондом Кассіні, який розташований на орбіті навколо Юпітера, з вересня по жовтень 2010 року. Наприкінці вересня апарат зафіксував на екваторі велику групу хмар, а в жовтні велика - площею близько 500 тисяч квадратних кілометрів - ділянка, що лежить на шляху проходження хмар, потемнішала. Вчені інтерпретували це спостереження як зволоження поверхні вуглеводнями, які пролилися дощем із хмар.

На екваторіальних широтах Титану зараз початок весни - якщо проводити аналогію з земними сезонами, то це приблизно квітень. Повний рік на Титані триває приблизно 29 земних років.

Нагадаємо, раніше вчені NASA виявили непрямі докази існування примітивних біологічних організмів на супутнику Сатурна Титані. Висновки про наявність примітивних видів біологічного життя на Титані зроблені на основі аналізу даних, отриманих з американського супутника Кассіні.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Знаєте, що таке малорос? Ні? Паршивець, просто кажучи, ні те ні се. Він, бачите, собі з походження — українець, з виховання — руський, з переконань — неук у всьому, що торкається рідного народу, по вдачі — боягуз, себелюб, раб. От це — малорос.”
Володимир Винниченко

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.