Аратта - На головну

5 травня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- гетьман Петро Дорошенко останні двадцять років свого довгого й бурхливого життя прожив у почесному засланні в Росії. Був Вятським воєводою. Отримав від російського царя в маленькому містечку Яропольче (Волоколамський повіт поблизу Москви) помістя - 1000 дворів і пенсію в 1000 карбованців. Там же він і помер 9 листопада 1698 року, де і був похований. Був тричі одружений, мав двох дочок і трьох синів. Його правнучкою, по лінії останнього шлюбу з Агафією Єропкиною, була .... дружина Олександра Пушкіна – Наталя Гончарова...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Військова операція в Лівії спричинила розкол у НАТО

Світ навколо нас 4349 переглядів

Опубліковано - 21.03.2011 11:13 | Всі новини | Версія для друку

Військова операція в Лівії спричинила розкол у НАТО
Військова операція в Лівії спричинила розкол у НАТО
Воєнна операція кількох західних країн у Лівії призвела до розколу в НАТО. Представники 28 країн-членів військового альянсу не змогли узгодити єдину позицію. Туреччина виступила проти.

Повідомляється, що проти участі НАТО в операції виступає Туреччина. Водночас рішення мають ухвалюватися альянсом одностайно.

Уряд в Анкарі також попередив про негативні наслідки операції. За даними інформаційних агентств, деякі країни також критикують Францію, Великобританію та США за швидкий початок воєнної операції. У понеділок, 21 березня, посли НАТО продовжать переговори у штаб-квартирі в Брюсселі. Ідеться про те, щоб гарантувати виконання резолюції Ради Безпеки ООН про зону, закриту для польотів лівійської авіації.

США і Британія не вірять Каддафі

США і Великобританія скептично відреагували на чергову пропозицію лівійського лідера Муаммара Каддафі про перемир’я. Британський уряд заявив, що два дні тому Лівія порушила свою першу обіцянку. Американський телеканал ABC процитував високопосадовця з Білого дому зі словами: «Ми зважатимемо на його (Каддафі) вчинки, а не слова».

У ніч на понеділок війська союзників продовжували завдавати повітряних ударів по позиціях лівійської армії. Повідомляється про застосування крилатих ракет та бомбардування резиденції Каддафі в Тріполі. Де саме зараз перебуває лівійський лідер, невідомо. Першою серед арабських країн до сил західної коаліції має долучитися Катар. Окрім США, участь в операції беруть Франція, Великобританія, Італія та Данія. Німеччина утрималася від безпосередньої військової участі, але заявила про підтримку дій союзників.

Нафта і золото дорожчають

Військова операція західних країн проти Лівії призвела до подальшого зростання цін на нафту на світових ринках. Барель нафти північноморської марки «брент» подорожчав у понеділок на понад два долари і коштує 116 доларів США і 19 центів.

Оскільки збройний конфлікт триває, оглядачі очікують подальшого зростання цін на сировину. Від початку заворушень Лівія практично припинила видобування та експорт нафти. Також повідомляється про стрімке зростання цін на золото.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія народу починається не з писемних згадок про нього, а з тих часів, які історична пам'ять цього народу зберегла””
Юрій Шилов

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.