Аратта - На головну

19 червня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Кінець ще одного міфу. Київ і Москва виявилися найгіршими науковими містами у світі

У світі науки 5582 перегляди

Опубліковано - 22.03.2011 12:37 | Всі новини | Версія для друку

Кінець ще одного міфу. Київ і Москва виявилися найгіршими науковими містами у світі
Кінець ще одного міфу. Київ і Москва виявилися найгіршими науковими містами у світі
Група німецьких і голландських учених склала карту найуспішніших наукових міст, Київ і Москва в цьому рейтингу виявилися найгіршими за кількома пунктами.

У ході свого експерименту Лутц Борнманн з наукового товариства Макса Планка в Мюнхені і ЛОЕТ Лейдесдорф з Амстердамського університету брали загальну кількість робіт, опублікованих у тому чи іншому місті, і дивилися кількість робіт, що потрапили в 10% найбільш цитованих праць з даної тематики. Якщо в ці 10% потрапляло більше 10% від опублікованих у місті робіт, то місто на карті позначали зеленим колом, у протлежному випадку коло малювали червоним.

Вчені виходили зі статистичних міркувань - у місті, де наукова робота організована на належному рівні, кожна десята стаття повинна потрапляти у цитовані. Це означає, що рівень якості наукової роботи відповідає загальносвітовому. Борнманна і Лейдесдорфа цікавили наукові статті з фізики, хімії та психології.

Одним з найгірших міст з фізики виявився Київ, Москва виявилася найгіршим містом з фізики та хімії. У свою чергу по психології деякі тайванські міста показали результати гірші за Київ і Москви.

Нагадаємо, раніше співробітник консалтингової компанії Science-Metrix Олів'є Бошен склав карту світового наукового співробітництва, в ході дослідження він використовував інформацію з баз наукових статей Scopus і Web of Science - його цікавили дані про місце роботи вчених.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Сила уряду тримається на невігластві народу, і він знає це і тому завжди буде боротися проти просвітництва. Час нам зрозуміти це”
Лев Толстой

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.