Аратта - На головну

5 травня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Британський режисер показав Землю з орбіти очима Гагаріна

Світ навколо нас 4589 переглядів

Опубліковано - 12.04.2011 15:48 | Всі новини | Версія для друку

Британський режисер показав Землю з орбіти очима Гагаріна
Британський режисер показав Землю з орбіти очима Гагаріна
Унікальний британський документальний проект “Перша орбіта” в день 50-ліття першого польоту людини в космос показав глядачам всього світу Землю з космосу, якою її побачив Юрій Гагарін.

Автор проекту Кріс Райлі розповів, що створенню фільму передувала копітка підготовча робота. З'ясувалося, що орбіти Міжнародної космічної станції (МКС) і космічного корабля "Восток" співпадають приблизно раз на два дні, але моменту, коли вони точно співпадають за часом, доводиться чекати близько шести тижнів.

Для зйомок з борту МКС було обрано січень, а оператором-документалістом, що зняв Землю на відеокамеру "очима Гагаріна", став італійський астронавт Паоло Несполі.

"Хоча він зміг виконати лише 10% призначеного нами плану, цих зйомок нам вистачило для монтажу. До речі, вперше замість звичного текстового сценарію цього разу ми використовували карту, на якій було нанесено точний маршрут польоту: спочатку день над азіатською частиною Росії, потім ніч над Тихим океаном, потім світанок поблизу Аргентини і, нарешті, перетин Африки", - поділився секретом створення фільму Райлі.

На відеозйомку були накладені гагаринські коментарі з хроніки його польоту з англійськими субтитрами.



Проект "Перша орбіта" показали у Великій Британії на 17-ти великих екранах Британської телерадіокорпорації Бі-Бі-Сі 12 квітня о 06.07 за Грінвічем (9.07 за Києвом) - хвилина в хвилину рівно через 50 років після старту гагарінської експедиції.

Фільм буде показано в цілому в 700-х різних точках більш ніж в 60-ти країнах світу, а також його можна побачити на інтернет-порталі YouТube. За словами Райлі, плануються освітні покази "Першої орбіти" в школах Великої Британії та інших країн, повідомляє NEWSru.ua.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Державне думання для українського хама чуже і незрозуміле”
В‘ячеслав Липинський

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.