Аратта - На головну

5 травня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


ЄС позиції не змінив: українському керівництву всидіти на двох стільцях не вдасться

Політика 5367 переглядів

Опубліковано - 18.04.2011 22:56 | Всі новини | Версія для друку

ЄС позиції не змінив: українському керівництву всидіти на двох стільцях не вдасться
ЄС позиції не змінив: українському керівництву всидіти на двох стільцях не вдасться
Одночасний вступ України до Митного союзу і створення зони вільної торгівлі з ЄС неможливий.

Про це заявив президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу на брифінгу після переговорів з Президентом України Віктором Януковичем.

"Неможливо інтегруватися до Митного союзу і в той же час мати поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі з ЄС", - сказав він.

У той же час президент Єврокомісії допускає можливість існування інструментів співробітництва України з Митним союзом.

"Звичайно ж, для України було б дуже складно вести переговори з поглибленої та всеохоплюючої ЗВТ з ЄС, якщо б вона приєдналася до Митного союзу країн, які не мають преференційних торговельних угод з ЄС", - заявив Баррозу.

За його словами, Україна має право підписувати такі торгові угоди, які відповідають її економічним інтересам і пріоритетам.

Баррозу назвав Україну "ключовим сусідом" Європейського Союзу.

"Я хотів би зробити таке посилання українському народу: Україна для нас - це не просто країна, що знаходиться на кордонах із ЄС, це наш ключовий сусід, і це наш спільний процес", - заявив він.

"Ми вважаємо Україну членом європейської родини й народу", - підкреслив Баррозу.

Він також наголосив, що Україна є важливим партнером для Євросоюзу в енергетичній сфері.

"Ви розумієте, що я не можу коментувати двосторонні відносини між Україною та Росією й не можу коментувати у відношенні конкретних судових справ - це було б неправильно. Але в енергетичній сфері Україна залишається для нас дуже важливим і близьким партнером", - сказав Баррозу.

Президент Єврокомісії підкреслив, що ЄС наполягає на тому, щоб Угода про асоціацію з Україною включала також розділ про енергетичну співпрацю.

Він відзначив готовність ЄС до участі в модернізації української газотранспортної системи (ГТС), виходячи з ролі України для ЄС.

"Саме тому ЄС також готовий брати участь у модернізації ГТС України", - сказав Баррозу.

"І той факт, що Україна нещодавно приєдналася до Енергетичної співдружності та відповідно модернізувала своє енергетичне законодавство, підвищить прогнозованість у наших відносинах", - додав він.

У свою чергу Янукович заявив, що співпраця України з Митним союзом не буде перешкоджати створенню зони вільної торгівлі з ЄС, а в майбутньому зможе сприяти євроінтеграційним процесам на євроазійському просторі.

"Переконаний, що це (створення механізмів співпраці України з Митним союзом) не тільки не буде перешкоджати створенню ЗВТ з ЄС, а в майбутньому сприятиме євроінтеграційним процесам на євроазійському просторі", - сказав він.

У той же час Янукович зазначив, що Україна має стратегічний план інтеграції до ЄС, і цей план підкріплений законом України про засади внутрішньої і зовнішньої політики.

"Але світ не стоїть на місці. І ті зміни, які відбуваються у наших сусідів, створення Митного союзу між Росією, Казахстаном і Білоруссю, вони змушують нас з цим рахуватися і ми повинні створювати механізми співпраці з цим Митним союзом. Тому ми це обов'язково будемо робити", - зазначив Президент.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Релігія це зітхання пригнобленої тварі, серце безсердечного світу, подібно до того як вона - дух бездушних порядків. Релігія є опіум народу ”
Карл Маркс

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.