Аратта - На головну

3 серпня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Заліщики (Тернопільська область), після нападу Німеччини на Польщу в 1939 році, деякий час перебував польський уряд. А вже після вступу у війну Радянського Союзу, цей уряд через Румунію евакуюється в Англію, й до 1945 року вважався легітимним урядом Польщі...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Приклади цензури? Януковичу пропонують подивитися телевізор

За право людини 4884 перегляди

Опубліковано - 5.05.2011 11:29 | Всі новини | Версія для друку

Приклади цензури? Януковичу пропонують подивитися телевізор
Приклади цензури? Януковичу пропонують подивитися телевізор
Віктор Янукович вимагає від журналістів конкретних прикладів порушень свободи слова. Так президент відреагував на відзнаку «ворог преси номер один». У відповідь журналісти пропонують главі держави подивитися телевізор.

Віктор Янукович заявив, що хоче чесної і професійної розмови з журналістами. Він визнав, що судити про наявність чи відсутність порушень у сфері свободи слова можуть самі журналісти. Водночас, Янукович знову, як і раніше, зажадав наведення "конкретних прикладів" і пообіцяв в разі доведення утисків з боку влади "вжити заходів".

Активіст правозахисного руху "Стоп цензурі!" Єгор Соболєв в інтерв'ю Deutsche Welle сказав, що докази цензури на державних ЗМІ президент України може бачити щодня в ефірі Першого національного телеканалу, новини якого не містять жодних критичних матеріалів щодо влади і не повідомляють про жодні протести проти владної політики не лише опозиції, а й простих громадян.

Яскравим проявом цензури Соболєв вважає, приміром, прямі заборони висвітлення на державному телеканалі масової акції "Податковий Майдан" минулої осені. За словами Соболєва, всі журналісти, які торік висловили протест проти порушення їхнього права на професійну діяльність, наразі втратили роботу. А решта їхніх колег змушена не лише коритися цензурі, а вдаватися до самоцензури зі страху лишитися без засобів до існування.

Цензура стала більш делікатною

Влада намагається не залишати прямих доказів свого тиску на пресу, сказав голова правління Міжнародного центру "Інтерн'юз-Україна" Костянтин Квурт. Він визнав, що сьогодні вже немає "темників", які в часи президента Кучми розсилалися з державних установ засобам масової інформації. Але системний тиск на журналістів, за словами Квурта, здійснюється через власників та менеджерів ЗМІ, бізнес яких залежний від влади.

Голова Комітету "Рівність можливостей" Олександр Чекмишев вважає Президента Януковича особисто відповідальним за цю ситуацію. Він нагадав Deutsche Welle, що діяльність всіх гілок та рівнів влади сьогодні в Україні "чітко скоординована", очолена Президентом і говорити про розбіжності всередині влади наразі немає жодних підстав.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Все, що йде поза рами нації, це або фарисейство людей, що ітернаціональними ідеалами хотіли би прикрити свої змагання до панування одної нації над другою, або хворобливий сентименталізм фантастів, що раді би широкими “вселюдськими” фразами прикрити своє духове відчуження від рідної нації...”
Іван Франко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.