Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Гоголь, зупиняючись у німецьких готелях, підписувався як “Гоголь-українець”. Гоголя не любили в Росії, бо героїчною і красивою показував він Україну, а нерозумною і дикою Московщину. “Киньмо Московщину… Для кого ми працюємо?… Поїдемо до Києва, адже він наш, не їхній”, – писав він у листі до другого українця – Михайла Максимовича, видатного нашого вченого-природознавця, історика, філософа, фольклориста.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Цінова вакханалія і поява дефіцитів на ринку продуктів харчуання - прямий наслідок діяльності уряду проФФесіоналів

Добробут 4666 переглядів

Опубліковано - 12.05.2011 13:17 | Всі новини | Версія для друку

Цінова вакханалія і поява дефіцитів на ринку продуктів харчуання - прямий наслідок діяльності уряду проФФесіоналів
Цінова вакханалія і поява дефіцитів на ринку продуктів харчуання - прямий наслідок діяльності уряду проФФесіоналів
Дефіцит гречки, проса, вівсянки та інших продуктів харчування в Україні зумовлений популістськими рішеннями уряду щодо контролю їх ціни.

Таку думку у коментарі Gazeta.ua висловив професор Київської школи економіки Олександр Шепотило.

"Постійні дефіцити продовольчих товарів, які виникають в Україні, є класичним прикладом з підручника економіки першого курсу. За ринкових умов, коли уряд встановлює контроль цін, це приводить до відсутності достатньої кількості товарів. Адже гранична ціна, яку вказує уряд, нижча за ринкову, й бізнесу не вигідно за нею торгувати. Це ж ази економіки, й так відбувається завжди, в усі часи в усіх країнах. Жодних інших причин виникнення дефіциту, окрім популістських спроб контролювати ціни, немає", - пояснив він.

Науковець вважає, що ефективніше було б передбачити грошову допомогу найбіднішим людям.

"Дієвіше, звичайно, передбачити виплату субсидій найбіднішим людям і в такий спосіб компенсувати їм ріст цін на продукти. Така допомога ефективніша, ніж те, що в нас зараз роблять. До того ж, з цього все одно нічого не виходить", - сказав професор.

Шепотило вважає неефективними дії уряду щодо регулювання цін на продукти харчування.

"По-перше, не було ж ніякого реагування інтервенціями з держрезерву на ціну гречки. Проблема виникла восени, а гречку з Китаю привезли тільки тепер – весною. Я думаю, що в уряді все це розуміють. Однак йдуть найпростішим і популістським шляхом – починають боротися з цінами. Це дуже легко зробити, але ефект від цього практично нульовий, а інколи навіть негативний, бо виникає паніка. Набагато складніше - належно й своєчасно сформувати резерви товарів, або передбачити субсидії бідним. Все це складніше, ніж просто вийти в новинах і сказати, що ми будемо контролювати ціни. В даному випадку уряд погано впорався", - додав він.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Кількатисячолітня безперервна традиція густонаселеної Пра-України... дає сучасним українцям доказ непорушності володіння своєю землею упродовж тисячоліть. Треба визволитися від змови істориків”
Юрій Липа

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.