Аратта - На головну

5 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Україна вимагає визнати голодомор 30-х років актом геноциду. Росія в черговий раз переводить стрілки

Національне питання 19088 переглядів

Опубліковано - 21.04.2006 20:32 | Всі новини | Версія для друку

Борис Тарасюк заявив, що Україна продовжуватиме домагатися вирішення питання про визнання голодомору 30-х років актом геноциду українського народу
Борис Тарасюк заявив, що Україна продовжуватиме домагатися вирішення питання про визнання голодомору 30-х років актом геноциду українського народу
Українську вимогу визнати голодомор 30-х років актом геноциду відмовилися розглядати на саміті міністів закордонних справ СНД у Москві.

Проти голосували Росія, Білорусь, Киргизстан, Таджикістан й Узбекистан. "За" - Україна, Грузія, Молдова й Азербайджан.

На внесенні до порядку наполягав міністр закордонних справ України Борис Тарасюк. Після невдачі Тарасюк заявив, що Україна продовжуватиме домагатися вирішення цього питання. СНД, а особливо Росія, досі не дали належної оцінки української трагедії. Хоча це вже зробили понад 20 країн світу, повідомляє 5 канал.

У свою чергу глава МЗС Росії Сергій Лавров висловився проти політизації теми визнання голодомору 1930-х років геноцидом українського народу.

"Вважаємо, що ця тема була досить докладно освітлена. Не бачимо доцільності політизувати цю тематику", - сказав він.

За словами Лаврова, від української делегації надійшло пропозиція внести проект рішення про визнання голодомору геноцидом українського народу, однак консенсусу досягнуто не було.

Разом з тим, продовжив російський міністр, всі без винятку делегації розділяють почуття українського народу з приводу того, що відбулося на його землі в 1930-і роки.

Як раніше заявляв російський посол в Україні Віктор Черномирдін, росіяни зазнали не менше страждань і лиха, ніж українці.

В 20-му столітті Україна пережила три голодомори: 21-22-го, 32-33-го та 46-47-го років. За підрахунками істориків, під час другого загинули близько 10-ти мільйонів українців. День пам"яті жертв голодомору та політичних репресій відзначається в Україні щороку останної суботи жовтня.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Національне питання»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Вони вважають життя наше забавою і житіє прибутковою торгівлею, бо кажуть, то повинно ж звідкілясь мати прибуток, бодай із зла”
Біблія

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.