Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- найдовший духовий музичний інструмент в світі - це трембіта, — конічна дерев’яна труба без бокових отворів. ЇЇ довжина може досягати чотирьох метрів. Діапазон трембіти — дві з половиною октави. Її звуки чутно більш ніж за десять кілометрів. Цей традиційний для жителів українських Карпат інструмент і досі використовується. Трембітарі сповіщають горян про важливі події. Якщо Ви включите до програми своєї подорожі один з фестивалів краю, то обов’язково познайомитеся з незвичайним інструментом.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Дешевий газ чи зменшення залежності від Росії?

Газоват 4924 перегляди

Опубліковано - 25.05.2011 11:52 | Всі новини | Версія для друку

Дешевий газ чи зменшення залежності від Росії?
Дешевий газ чи зменшення залежності від Росії?
Невідомо, чим закінчаться нові газові переговори, проте, вагомим аргументом України було б зменшення залежності за рахунок розвитку альтернативних джерел енергоресрсів.

Поки офіційно не відомо, чи вдалося домовитися про зниження ціни на імпортований російський газ для України, коли керівництво української держави провело зустріч із головою російського «Газпрому» Олексієм Міллером.

Водночас деякі експерти наголошують, що Україна може зменшити залежність від російського газу за рахунок розвитку альтернативних джерел енергії. За підрахунками Інституту відновлюваної енергетики Національної академії наук, за рахунок альтернативних джерел енергії Україна може виконувати половину річної потреби у паливі.

В Інституті відновлюваної енергетики Національної академії наук України розповідають, що Україна нині має технічний потенціал, щоб щорічно за рахунок альтернативних джерел, зокрема, енергії сонця, вітру, води, забезпечувати свій енергетичний сектор на 98 мільйонів тон умовного палива.

Це, за словами заступника директора інституту Степана Кудрі, за річної потреби України у 200 мільйонів тон. «Тобто на 50% ми можемо замінити альтернативними джерелами енергії», – вважає він.

Степан Кудря також наголосив, що за умови вступу в Євросоюз Україні не уникнути процесу активного розвитку альтернативних джерел. «Що повинна мати держава при вступі в ЄС щодо відновлюваних джерел енергії? Країна повинна на 6% забезпечувати себе за рахунок відновлюваних джерел енергії – це без великої гідроенергетики. З великою має бути 12%», – додав він.

Експерт каже, що влада зацікавлена у російському газі

Керівник альянсу «Нова енергія України» Валерій Боровик наголошує, що нині в Україні успішно розвивається кілька проектів альтернативних енергоджерел, в тому числі в Криму у так званій Сонячній долині. Однак, каже експерт, ці проекти насправді поодинокі і системного підходу до цих перспективних розробок у керівництва держави немає.

«На сьогодні люди, які перебувають при владі, кревно зацікавлені в тому, щоб Україна споживала все більше й більше газу з Росії. Прозорості в ухваленні рішень щодо запровадження альтернативних джерел енергії в Україні немає. Якщо ці рішення і проходять, то вони проходять лише в інтересах конкретних бізнес-груп», – додав він.

Аналізуючи перший рік діяльності уряду під керівництвом Миколи Азарова, Валерій Боровик зазначив, що за цей період було ухвалено 7 документів, які стосуються енергетичного сектору, і з них лише 2 стосувалися розвитку альтернативних джерел.

На думку експертів, освоювати альтернативні джерела енергії потрібно і з тієї причини, що ціна на російський газ для українців регулярно зростає. Зокрема, напередодні в українських ЗМІ з посиланням на Міністерство палива та енергетики з’явилася інформація, що тисяча кубометрів російського газу для українців коштуватиме у третьому кварталі цього року 350 доларів, а наприкінці року – вже 400 доларів, причому ці підрахунки – з урахуванням 100-доларової знижки на газ, отриманої завдяки Харківським угодам у 2010 році.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо народ позбавити його історії, то через покоління він перетвориться на натовп, а ще через покоління ним можна буде управляти ”
Йозеф Геббельс

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.