Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Кияни протестуватимуть проти житлового рабства

За право людини 4477 переглядів

Опубліковано - 15.06.2011 10:48 | Всі новини | Версія для друку

Кияни протестуватимуть проти житлового рабства
Кияни протестуватимуть проти житлового рабства
Сьогодні в Києві відбудеться акція протесту проти ухвалення парламентом Житлового кодексу.

Ініціатори акції стверджують, що в разі набуття Кодексом чинності власники помешкань будуть істотно обмежені в правах на користь керуючих компаній. До того ж Кодекс значно розширює права забудовників.

Натомість автори документу твердять, що Житловий кодекс створює передумови для виникнення ринку надання комунальних послуг, а також запевняють, що найбільш неприйнятні норми забрали з проекту, який вже пройшов перше читання.

У громадському комітеті «Проти комунального рабства», який виступив ініціатором акції протесту, наголошують, що новий Житловий кодекс написаний так, що громадяни, які мешкають у багатоквартирних будинках, стануть безправними у власних помешканнях.

«Людям нав’язуватимуть керуючі компанії, – каже координатор акції Михайло Свистович. – Людей примусово заганятимуть в об’єднання свіпввласників багатоквартирних будинків – ОСББ, які зараз є добровільними. Їх ставитимуть перед фактом, що вони тепер є таким об’єднанням і несуть солідарну відповідальність перед керуючою компанією. Відмовитися від її послуг ти не можеш».

Зараз громадяни можуть відстоювати свої інтереси перед комунальними компаніями, які є власністю громади, а зробити це у відносинах із приватною керуючою компанією буде значно складніше.

Автори законопроекту обіцяють його допрацювати

У громадському комітеті «Проти комунального рабства» запевняють, що проект Житлового кодексу, серед іншого, суперечить урядовому законопроектові про ОСББ. На відміну від Житлового кодексу, законопроект від Кабміну громадські активісти сприймають схвально. Тож складається унікальна для України ситуація, коли чи не вперше відбудеться акція протесту, учасники якої висловлюватимуть свою підтримку урядовому законопроектові, іронізує Михайло Свистович.

Натомість один з авторів Житлового кодексу депутат-нашоукраїнець Зиновій Шкутяк стверджує, що кодекс відкриває шлях для створення ринку комунальних послуг і, відповідно, конкуренції на ньому.

«Без нового Житлового кодексу, без відкриття цих воріт ми й далі матимемо пострадянське житлово-комунальне господарство, яке людям приносить більше проблем, ніж надає якісних послуг», – переконує народний обранець.

Також Зиновій Шкутяк запевняє, що кодекс готується до другого читання, і новації, які викликали різке неприйняття громадськості, будуть видалені із законопроекту. Зокрема, за його словами, «питання про виселення людей винесені з житлово-комунального кодексу, бо це питання радше для кримінального чи якогось іншого кодексу, там сотні правок внесено!».

Кодекс легше написати заново, ніж переписати – експерт

Директор науково-дослідницького центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко звертає увагу на недосконалість проекту Житлового кодексу.

«Кодекс передбачає повну регуляцію певної сфери суспільно-правових відносин. А в цьому законопроекті норми виписані лише частково, а паралельно передбачається дія окремих законів, що регулюють діяльність житлово-комунальної сфери», – зазначає експерт.

Він переконаний, що чинний нині Житловий кодекс УРСР, ухвалений ще 1983 року, не відповідає вимогам часу, адже тоді просто не було приватного житла, а зараз абсолютна більшість помешкань приватизована. Проте, на думку Олександра Сергієнка, легше буде написати новий, ніж допрацювати наявний законопроект.

Сьогодні ж проект Житлового кодексу готуватимуть до другого читання на засіданні профільного парламентського комітету з питань будівництва, житлово-комунального господарства і регіональної політики.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За право людини»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Три речі роблять націю великою і процвітаючою: плодоносний ґрунт, діяльна промисловість і легкість пересування людей і товарів”
Френсіс Бекон

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.