Аратта - На головну

5 травня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Кому потрібна псевдоактуалізація історичних дат?

Політика 5671 перегляд

Опубліковано - 22.06.2011 17:59 | Всі новини | Версія для друку

Кому потрібна псевдоактуалізація історичних дат?
Кому потрібна псевдоактуалізація історичних дат?
70 років тому нацистська Німеччина напала на Радянський Союз. Президент України Янукович закликав припинити політичні суперечки в День скорботи 22 червня. У Донецьку експерти вважають, що ця дата політизується.

На думку історика Олександра Дингеса, враховуючи «надзвичайний героїзм, який проявляли мешканці Донбасу під час війни», зрозуміло і ставлення жителів регіону до такої трагічної дати. Все, що пов’язано з війною, буде сприйматися як подвиг ще не одним поколінням, каже вчений.

День 22 червня був і певною мірою залишається для донеччан днем скорботи за загиблими у Великій Вітчизняній війні. Донеччани переважно сприймають цей день і всю війну як прояв злочину нацистського режиму, зазначає політолог Кирило Черкашин. А такі тези, що це була війна двох тоталітарних режимів, мешканці Донбасу сприймають як спробу виправдати нацизм.

Щоправда, каже експерт, не слід перебільшувати і значення цієї дати. Навіть за радянських часів вона не мала для громадян такого великого значення як День перемоги, каже експерт. Навіть, якщо люди і пам’ятають про таку дату, як 22 червня, то історичний трагізм, пов’язаний з початком війни, відступив при сучасному житті на задній план.

Псевдоактуалізація історичної дати?

Проте, на погляд Черкашина, з урахуванням останніх політичних тенденцій в країні, ця дата знову актуалізується. Експерт зазначає, що сьогодні громадяни стають свідками, як політики використовують цю дату для нагнітання протистояння між сходом та заходом України.

Політолог Володимир Кіпень також зауважує, що дата 22 червня як початок війни упродовж багатьох років особливої уваги до себе не привертала. Звичайно, що були щорічні інформаційні згадування про цю дату. І це було нормально в післявоєнні роки, бо ж початок війни виявився вкрай трагічним для Радянського Союзу, для України, каже Кіпень. Нині ж така особлива увага до цієї дати, на думку експерта, виглядає доволі штучно.

При нинішніх загальних проблемах в соціально-економічному розвитку України суспільству пропонується абсолютно інший порядок денний. І замість того, щоб думати та включатися у відстоювання прав і свобод громадян, політики виносять на розгляд суспільства історичні питання. Громадська увага переорієнтується з дійсно актуальних на псевдоактуальні питання, зазначає експерт.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Політика»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Найкращий державний устрій для будь-якого народу - це той, який зберіг його як ціле”
Мішель Монтень

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.