Аратта - На головну

4 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Знайдено унікальні архів та гроші повстанців ОУН

Невідоме Регіон: Львівська область 10804 перегляди

Опубліковано - 27.06.2011 14:33 | Всі новини | Версія для друку

Повстанська грошова купюра
Повстанська грошова купюра
В одному із львівських лісів знайдені матеріали архіву повстанців ОУН.

Про це повідомили в прес-центрі Центру досліджень визвольного руху.

За їхніми даними, документи знайшов два тижні тому житель одного з сіл Пустомитівського району Львівської області. Вони зберігалися в молочному бідоні.

Повстанські документи, які стануть частиною архіву Центру досліджень визвольного руху (ЦДВР), передали в Національний музей-меморіал "Тюрма на Лонцького" у Львові.

Як зазначив директор Національного музею "Тюрма на Лонцького" Руслан Забілий, "за попередніми оцінками - це документи одного з районних проводів ОУН Пустомитівщіни за 1948-1951 рр..."

За його словами, комплекс складається з інформаційних звітів, написаних від руки, підпільних видань ОУН, таких як листівки, журнал "Ідея і чин", також "Квіти" (розписок про отримання повстанцями від селян матеріальних речей і продуктів в обмін на підпільні гроші - бофони) та інші документи.

Водночас він відзначив, що бідон, на жаль, трохи прогнив, тому частина документів втрачені, а інші в задовільному стані, але потребують реставрації, оскільки дуже крихкі.

"Найбільш цікава в серії знахідка з чотирьох бофонів на Великодню тематику, номіналом п'ять та двадцять карбованців, які були до сих пір не відомі і не каталогізовані", - зазначив Забілий.

Він відзначив, що документи після реставрації будуть переведені в цифровий формат, описані і готові до використання вченими, а найцікавіші - експонуватимуться в музеї.

Як повідомили в прес-центрі ЦДВР, люди, які передавали архів, відзначили, що передали його вченим, щоб ця частинка історії була доступна громадськості, а не стала предметом торгів або загубилася в секретних архівних сховищах.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Невідоме»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...пaтpіoтизм вeликoгo нapoдa має бути віpoю у вeликy і світову міcію цього нapoдa, інакше це бyдe нaціoнaлізм пpoвінційний, зaмкнений і позбавлений світових перспектив.”
Микола Бердяєв

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.