Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Мужніми зусиллями влади столиці відродили дефіцит на дитсадочки

Добробут Регіон: м.Київ 5023 перегляди

Опубліковано - 12.07.2011 11:26 | Всі новини | Версія для друку

Мужніми зусиллями влади столиці відродили дефіцит на дитсадочки
Мужніми зусиллями влади столиці відродили дефіцит на дитсадочки
У Києві катастрофічний брак дитсадків - близько 10 тисяч місць. У зв´язку з цим батьки змушені записувати дітей в дошкільні установи відразу після їх народження

Як відзначають у КМДА, найближчим часом ситуація з садками в місті не зміниться, пише «Сегодня». Так, якщо в цьому році в перший клас пішли 26 000 школярів, то через п´ять років очікують 32 000 першокласників. Для тих, кому зараз лише 1 рік, потрібні додаткові 6 тис. місць. У центральних районах, де дитсадки ще 10-15 років тому закривали і віддавали під інші організації, і в місцях новобудов, де живуть молоді сім´ї з маленькими дітьми, конкурс на місце в саду іноді становить 4-5 дітей на місце.

Місця для дітей у дитсадках не знаходиться навіть після того, як був запропонований хабар в 3 тис. грн. Батьки розповідають, що там, де є місце, просять платити благодійний внесок. «Наприклад, я заплатила 1700 грн. За ці гроші нам запропонували купити білі наволочки. Інші мами купували на ті самі гроші миючі засоби», - розповіла мати 3-річної дівчинки.

У главку освіти говорять, що платити не обов´язково. «Грошей не вистачає, і ми вдячні, що батьки надають допомогу. Але якщо ви не хочете, а з вас вимагають, звертайтеся в райвно», - радить начальник ГУ освіти в КМДА Віра Горюнова.

За даними дослідження в рамках розробки «Стратегії розвитку Києва до 2025 року», столиці не вистачає 70 дитсадків.

«Сьогодні в місті - 560 дошкільних закладів, з яких працює 481, і велика частина з них була відкрита в 70-90-х роках. За останні 5 років у Києві відкрито всього 9 дитсадків. КМДА прийняла рішення активізувати будівництво цих об´єктів, тому до 1 вересня 2011 плануємо завершити будівництво 4 дитсадків в Дарницькому, Деснянському і Святошинському районах, завершити капремонт 2 дошкільних навчальних закладів у Шевченківському та Оболонському районах. Крім того, перевірені приміщення садочків, які не використовуються за призначенням. На підставі отриманих матеріалів створили міську програму, якою передбачено за 5 років відновити роботу 35 дитсадків», - заявив глава КМДА Олександр Попов.

Правда, в главку освіти, мабуть, вважають що проблеми з чергами в садках немає. Так, Горюнова здивувалася питанню: «Хто вам сказав, що в садках черги?», після чого вимагала офіційного листа, щоб «дати об´єктивну відповідь».
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Церква - скоріш лікарня для грішників, ніж музей святих”
Ебігайл Ван Берен

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.