Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Україна для людей. Газ для населення може подорожчати у два з половиною рази

Добробут 4561 перегляд

Опубліковано - 27.07.2011 10:59 | Всі новини | Версія для друку

Україна для людей. Газ для населення може подорожчати у два з половиною рази
Україна для людей. Газ для населення може подорожчати у два з половиною рази
Підвищенняціни газу в IV кварталі призведе до збільшення дефіциту бюджету НАК "Нафтогаз України" на 12,9 мільярда гривень. У Міненерго бачать два виходи з ситуації: підвищення тарифів для населення, або переговори з Росією.

Про це повідомили інформовані джерела видання Комерсант-Україна в "Нафтогазі" і Міненерго.

При цьому ні у відомстві, ні в самій компанії не знають, яким чином він компенсуватиметься. "Нас вже попередили, що в держбюджеті додаткових грошей на це відшкодування немає", - заявили в "Нафтогазі".

Такий значний дефіцит коштів став для "Нафтогазу" несподіваним. Бюджет монополії розраховувався виходячи з вартості імпортного газу 269 доларів за тисячу кубометрів. Але ріст світових котирувань на нафту і газойль, які враховуються у формулі ціноутворення на газ для України, привів до різкого його подорожчання.

Сьогодні вартість кубометра російського газу для України складає 350 доларів, а в наступному кварталі ціна виросте до 400 доларів. При цьому тепловикам монополія продає газ по 164 доларів за тисячу кубометрів.

Джерело в Міненерго відмічає, що існують два можливі виходи - досягнення домовленостей з Росією про зниження ціни для України або підвищення комунальних тарифів для населення. "Теоретично уряд може без зусиль випустити ОВГЗ на таку суму - кон'юнктура зараз дуже успішна, проте такий крок приведе до збільшення дефіциту держфінансів, проти чого різко виступає МВФ", - говорить економіст інвестиційної групи "Арт-капітал" Олег Іванець.

Наступний раунд переговорів з "Газпромом" про зниження цін на газ пройде до кінця цього тижня. "Головне питання, на яке нам не можуть відповісти в Росії, - чому ціна газу для України зараз вище, ніж на спотовому ринку країн Євросоюзу", - відмітив заступник начальника департаменту нафтової, газової і нафтопереробної промисловості Міненерго Костянтин Бородін. Втім, за словами джерела, знайомого з ходом переговорів, розраховувати на те, що ціна буде понижена, украй складно.

"У російській монополії заявили, що якби газ в тій же Польщі коштував дешевше, ніж той що імпортується Україною, то це зробило б неможливим експорт українського газу в цю країну", - сказав він.

Нагадаємо, що раніше глава "Нафтогазу" Євген Бакулін заявив про намір компанії експортувати в Польщу до 200 мільйонів кубометрів газу. Про те, що "Газпром" не планує міняти формулу ціни газу для України, раніше неодноразово заявляв голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер.

"Винаходити якусь нову формулу для кого-небудь або прив'язувати її до якихось інших енергоносіїв ми не будемо. Ми і далі будуватимемо нашу роботу з Україною виключно на базі ринку", - заявив він у кінці червня.

При цьому Міллер відмітив, що за 6 місяців експорт газу в українському напрямі виріс на 22%. А в окремі місяці, наприклад в травні, він збільшився в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 56,1%. "Ситуація з цінами на газ в Європі не сприяє спробі України переглянути газові контракти з РФ, - говорить начальник аналітичного відділу аналітичної компанії "Брокеркредитсервіс" Максим Шейн.

"Україна вимагає здешевлення газу на тлі рекордних показників споживання в країнах ЄС, ринок якого демонструє рекорди і за вартістю палива", - заявив експерт.

Тим часом в Нацкомісії регулювання електроенергетики вже готуються до підвищення тарифів. У її прес-службі заявили, що з урахуванням дефіциту бюджету "Нафтогазу" необхідно підвищити комунальні тарифи в два з половиною рази. Джерело в комісії повідомило, що усі необхідні для цього документи вже підготовлені, і для їх затвердження потрібна лише політична воля керівництва країни.

Між тим фактично вирішеним є питання про підвищення ціни газу для промисловості, повідомили в прес-службі комісії, - з 400 до 500 доларів за тисячу кубометрів. В першу чергу це позначиться на підприємствах хімічної промисловості, в собівартості продукції яких доля газу досягає 90%, а також на металургії. У об'єднанні "Металлургпром" вже підрахували, що у разі такого подорожчання доля газу в собівартості металопродукції виросте з нинішніх 6-7% до 12-17%.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Слово, що йде від серця, проникає в серце”
Нізамі

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.