Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Чи є вода на Марсі?

У світі науки 5743 перегляди

Опубліковано - 5.08.2011 12:41 | Всі новини | Версія для друку

Чи є вода на Марсі?
Чи є вода на Марсі?
Вчені США оголосили, що їм вдалося виявити на Марсі свідоцтва існування струмків рідкої солоної води.

У рамках дослідження вивчалися незвичайні темні смуги на схилах пагорбів, які з'являються в літні місяці. Ці струмки були виявлені в 20 різних регіонах Червоної планети. Використовуючи дані, зібрані апаратом Mars Reconnaissance Orbiter, вчені проаналізували динаміку виникнення смуг і встановили, що вони, швидше за все, є струмками дуже солоної води, яка не замерзає навіть при низьких температурах - влітку в вивчалися регіонах Марса температура коливається від -23 до + 26 градусів Цельсія.

Проте спектральний аналіз відбитого випромінювання води не виявив. На думку вчених, це швидше за все пояснюється тим, що води в подібних струмках занадто мало. Крім цього дослідники поки не можуть пояснити, чому взимку дані утворення зникають.

Нагадаємо, що новини про існування на Марсі води з'являються регулярно. Так, наприклад, дослідники виявили, що воду від спектрометрів орбітальних апаратів може приховувати іржа. У свою чергу перший наявність води на Червоній планеті підтвердив зонд "Фенікс", якому вдалося в серпні 2008 року отримати воду з грунту.

Зонд Mars Reconnaissance Orbiter був запущений з мису Канаверал у 2005 році. За час роботи апарат передав на Землю даних про Марс більше, ніж всі попередні космічні місії до Червоної планети разом узяті.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Минулі покоління лишили нам не так розв`язання проблем, як самі проблеми”
Сенека

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.