Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На початку жовтня ми спостерігатимемо метеоритний дощ

У світі науки 6583 перегляди

Опубліковано - 19.09.2011 15:34 | Всі новини | Версія для друку

На початку жовтня ми спостерігатимемо метеоритний дощ
На початку жовтня ми спостерігатимемо метеоритний дощ
На початку жовтня Земля перетне хвіст комети, метеоритний потік від нього можна буде спостерігати неозброєним оком.

За словами завідувача Звенигородської обсерваторії Інституту астрономії РАН Сергія Барабанова, метеорний потік принесе комета Джакобіні-Циннера. "Ця комета періодично проходить досить близько від Землі й, обертаючись навколо Сонця, відчуває вплив сонячного випромінювання, викидаючи при цьому певну кількість газу й пилу. Неозброєним оком ви будете спостерігати тільки метеори. Це пилові частинки і навіть невеликі шматочки льоду, які викидаються", - говорить Барабанов.

Комета Джакобіні-Циннера була відкрита на початку минулого століття. Повз Землю вона пролітає часто, однак потужні метеорні потоки приносить не завжди. Востаннє це явище спостерігали півстоліття тому.

Розповідаючи про комети, завідувач лабораторією Інституту космічних досліджень РАН Ігор Митрофанов повідомив, що вони принесли на Землю воду й дорогоцінні метали. "Земна вода, яка тече у наших річках і океанах - це вода, доставлена кометами. Після того, як рання Земля утворилася, вона була дуже гарячою, і на ній практично не було води, потім за ці сотні, мільярди років, воду нам доставили комети", - сказав він. Разом із астероїдної речовиною на Землю також потрапило багато дорогоцінних металів, таких як платина й золото.

Нагадаємо, в середині серпня жителі планети спостерігали найсильніший зорепад, викликаний метеорним потоком Персеїди.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Шануй, Україно, святині свої! Бо вони ж – всесвітньої, загальнолюдської ваги; земна цивілізація виросла з них.”
Юрій Шилов

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.