- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
У квартирі Пророків завжди грає музика. Бо – це єдине, що заспокоює Зоряну. Вона у батьків єдина донька. Вони кажуть, що до 3 років не помічали нічого тривожного. А вже потім почалися раптові приступи болю декілька разів на день.
Батько Роман розповідає, що лише у 12 років лікарі діагностували епілепсію:
«Найгірше те, що ми покинуті самі на себе. Для нас немає місця... Для Зоряни в Україні немає місця… Жодна школа, жодна лікарня, жоден притулок... Для нас варіант – хіба в інтернат для дітей психічно неповносправних, як кажуть, для «відказників». Нам пропонували написати заяву про те, що ми від Зоряни відмовляємось. Але я такого ніколи не зроблю! Тому, що це – вбивство своєї дитини. А на це я ніколи не піду!».
У Зоряни атрофована частина мозку. Це і є причиною приступів. Імениті професори кажуть, що дівчину врятує лише видалення цієї частини мозку. В Україні, Росії, Польщі таких операцій не роблять. Дівчину погодились оглянути німецькі нейрохірурги. Вони й підрахували, що на обстеження та операцію потрібно до 60 тисяч євро:
«Я не знаю, як буде далі… але нам бодай зняти оті приступи болю. Бо вже стільки років дивитися, як мучиться твоя дитина і нічим не могти допомогти і зарадити... Зрештою, ми не вічні… ми не вічні...».
Коли починається приступ болю батьки з Зоряною йдуть до лісу. Буває, що там вони проводять цілий день, за який проходять 10, а то й більше кілометрів. Адже біль викликає раптову невмотивовану агресію. Мама Зоряни, Любов Пророк, каже, що через біль Зоряна може бути небезпечною для людей:
«Прояв агресії може починатись вже тоді, коли починається приступ. Вона змінюється в очах, стає дуже нервовою. Біжить до кухні, куди-небудь і перевертає там усе. А після того страшно кричить...»
Приступи болю неможливо припинити ані таблетками, ані знеболюючим. Вони починаються дуже раптово і так само раптово закінчуються, каже тато Роман Пророк:
«Впродовж 5 хвилин їй хтось, наче, сверлить мозок… А потім все стихає…».
В лісі тато час до часу знімає Зоряну на камеру мобільного телефону. Він каже, що дівчиною часто цікавляться лікарі, зокрема й психіатри. А кожного до лісу не поведеш. Тому й закидає відео з донькою в інтернет. У соціальній мережі Facebook тато створив групу Зоряни Пророк.
Це для родини – єдиний вихід у світ… І, звісно, ще є ліс. Туди щоразу йдуть подалі від людей. Поки що сам на сам зі своїм болем. Крик від нього звучить як крик про допомогу. Хто його почув, може телефонувати за номером: +380 67 67 114 79 - тато Роман.
Нація або спільнота людей, що не використовуватиме свій інтелект, уважається за тварин, котрі не мають інтелекту взагалі. Таких людей можна використовувати як робочу худобу або матеріал залежно від вибору чи уподобань” Таємна доктрина так званої «Більдерберзької групи»