Аратта - На головну

5 травня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Україна і ЄС домовилися про правила торгівлі у ЗВТ

Економіка 5438 переглядів

Опубліковано - 24.10.2011 11:33 | Всі новини | Версія для друку

Україна і ЄС домовилися про правила торгівлі у ЗВТ
Україна і ЄС домовилися про правила торгівлі у ЗВТ
Україна домовилася з Євросоюзом про механізм застосування захисних заходів у двосторонній торгівлі чутливими для обох ринків товарами.

Про подробиці переговорів про створення зони вільної торгівлі з ЄС, які завершилися в четвер, пише "Комерсант-Україна", посилаючись на учасників української делегації.

Директор департаменту міжнародних економічних відносин Міністерства аграрної політики й продовольства Тарас Качка повідомив, що обсяг безмитного імпорту європейських автомобілів в Україну буде становити 45 тис. одиниць на рік.

Урядовий уповноважений з питань євроінтеграції Валерій П’ятницький назвав цей рівень традиційним обсягом імпорту в базовому періоді 2005-2007 років.

"Якщо імпорт у будь-якому наступному році не буде досягати цього рівня, то ми, звісно, не будемо застосовувати жодних заходів. Якщо ж він буде перевищений, тоді буде застосовуватися ще один параметр – частка на ринку", - розповів чиновник сайту EUplus.

Починаючи з першого року роботи ЗВТ, частка автомобілів із ЄС становитиме 20% нашого ринку, а через 6 років вона підвищиться до 25%, уточнив "Комерсанту" Качка.

Це означає, що навіть у випадку зростання обсягу імпорту автомобілів із ЄС, наприклад, до 50 тис. одиниць захисні заходи у вигляді повернення 10%-го мита не будуть застосовуватися, якщо їх частка на ринку залишиться менше 20%.

"Але якщо частка буде перевищена, ми маємо право ввести мито в розмірі того, яке діє зараз. Правда, при цьому передбачена певна процедура консультацій, повідомлення. Це не буде спонтанним рішенням: скажімо, от сьогодні досягли якогось рівня, а завтра вводиться мито", - сказав П’ятницький.

"Звісно, якщо ми помітимо порушення в листопаді, то термін дії захисних заходів буде невеликий – близько місяця. Але в наступному році ми також проведемо розрахунки – і якщо знайдемо порушення, то знову застосуємо захисні заходи", - пояснив Качка.

У рамках СОТ Україна має зменшити експортне мито на насіння соняшника з 15% до 10%, а при торгівлі з ЄС відбудеться ще суттєвіше його зниження – протягом 15 років по 1 процентному пункту на рік (п. п.), до нуля.

Але якщо експорт у ЄС буде перевищувати певний обсяг, то ставка мита підвищиться до рівня, який застосовується у відносинах із СОТ.

"Для насіння соняшника граничний обсяг становить 100 тис. т на рік", - уточнив Качка.

По лому чорних металів ставка експортних мит також буде знижуватися на 1 п. п. на рік, однак без права застосування Україною додаткових захисних заходів.

При вирішенні суперечок у сфері енергетики буде застосовуватися класична схема з арбітрами. "Вони будуть засідати не півроку, а 50 днів. Саме рішення має бути виконане в найкоротший термін, бажане протягом 15 днів", - пояснив Качка.

Арбітраж не торкнеться питань грошових компенсацій.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Чудо не суперечить законам природи - воно суперечить нашим уявленням про неї ”
Блаженний Августин

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.