Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені прогнозують потужну магнітну бурю

У світі науки 5778 переглядів

Опубліковано - 4.11.2011 19:40 | Всі новини | Версія для друку

Вчені прогнозують потужну магнітну бурю
Вчені прогнозують потужну магнітну бурю
На поверхні Сонця утворилася величезна пляма, одна з найбільших за останні кілька років. При тому, що пляма вже досить велика і вона продовжує рости.

Згідно з даними моніторингу SpaceWeather, велика пляма, відома як AR1339, має близько 80 тис. км в довжину і близько 40 тис. км в ширину. Для порівняння наша планета має лише 12 тис. 800 км в діаметрі.

Виявлено гігантську пляму було засобами космічної обсерваторії NASA Solar Dynamics Observatory (SDO).

Апарат сфотографував гігантську пляму, розташовану у північно-східній частині Сонця. Розміри плями такі, що її можна побачити в аматорський телескоп.

Щоправда, він повинен бути оснащений спеціальними лінзами для спостереження Сонця.

Як правило, плями на поверхні Сонця утворюються групами, кажуть вчені, більшість із плям за своїми розмірами перевищують розміри планети.

У більшості випадків сонячні плями виникають, коли магнітна активність на Сонці особливим чином блокує надходження тепла в якусь ділянку, що викликає його охолодження і потемніння.

Навколо сонячних плям, в більшості випадків, спостерігаються поверхневі викиди плазми, які також є породженням гравітації Сонця.

У подібних спалахах в космічний простір дуже часто викидаються великі потоки плазми. Такі коронарні викиди провокують магнітні бурі на нашій планеті.

Згідно з прогнозами SpaceWeather, пляма AR1339 з ймовірністю 50% зробить викид маси з сонячним спалахом класу М.

Дана подія очікується в найближчі 1-2 дні. У NASA кажуть, що SDO ще 2 листопада зафіксував концентрацію маси, яка повинна в підсумку перерости у викид.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Справедливість без сили і сила без справедливості - обидві потворні”
Жозеф Жубер

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.