Аратта - На головну

18 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Заліщики (Тернопільська область), після нападу Німеччини на Польщу в 1939 році, деякий час перебував польський уряд. А вже після вступу у війну Радянського Союзу, цей уряд через Румунію евакуюється в Англію, й до 1945 року вважався легітимним урядом Польщі...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Україна зазнає величезних збитків через введення квотування експорту зерна

Економіка 8144 перегляди

Опубліковано - 8.12.2006 21:51 | Всі новини | Версія для друку

Україна зазнає величезних збитків через введення квотування експорту зерна
Україна зазнає величезних збитків через введення квотування експорту зерна
Через введення квотування експорту зерна Україна до кінця 2006 р. втратить дохід в розмірі 300 млн. дол. Про це говориться у звіті Всесвітнього банку, обнародуваному 7 грудня.

Як повідомили у представництві ВБ в Україні, звіт, підготовлений спільно з Німецькою дорадчою групою для українського уряду, досліджує вплив квот на ціни на зерно на внутрішньому ринку, захист прав споживачів, доходи від експорту і інвестиції в зерновий сектор.

Як говориться у звіті, Всесвітній банк не бачить економічних причин для квотування експорту зерна з України.

На думку фахівців ВБ, квоти є неефективними в захисті національних споживачів від зростання світових цін на зерно, оскільки приводять до великих втрат доходів від експорту і є уразливими з погляду корупції, що матиме негативний вплив на інвестиційну привабливість України.

У звіті зокрема зазначається, що система квотування закладає великі втрати для виробників зерна і істотно впливає на доходи від експорту. Загальний обсяг втрачених доходів України від експорту зерна до кінця 2006 р. становитиме 300 млн. дол., тоді як прогнозоване зниження цін виробника приблизно на 25 дол. за тонну може привести до кумулятивних втрат сотень мільйонів доларів.

Частка малозабезпечених, які працюють в сільському господарстві, перевищує середній показник по країні, тому скорочення доходів виробників зерна може на практиці збільшити, а не зменшити рівень бідності, вважають у ВБ, пише «Деловая неделя».

Також Всесвітній банк відзначає ряд недоліків нової системи, зокрема те, що введення квот здається невиправданим, оскільки внутрішньої пропозиції зерна цілком достатньо для покриття всіх внутрішніх потреб, а також значного експортування порівняно з оцінками уряду. Цього року виробництво зерна набагато перевищило середній показник за останні 10 років.

Окрім того наголошується, що українські споживачі мало виграють від впровадження квот. Незважаючи на те що ціни на пшеницю залишаються стабільними, ціни на борошно і хліб насправді зросли з часу впровадження квоти. На практиці в кінцевій вартості хліба ціни на пшеницю становлять лише певну частку. Наслідки зниження цін на корми для цін на м'ясо і молочні продукти, як очікується, будуть вельми обмеженими.

При цьому наголошується, що управління системою квотування дотепер здається дуже непрозорим і через це створює можливості для корупції. Компанії, які можуть забезпечити експортну квоту, зараз можуть отримати прибуток в 25 дол. за тонну (еквівалент втраченого доходу для виробників). Достовірними є додаткові втрати через наявні стимули до контрабанди зерна з країни. Негативний вплив квоти на зерновиробників і трейдерів і ризик корупції негативно впливають і на інвестиційну репутацію України.

"Наша рекомендація, таким чином, - скасувати квотну систему якнайшвидше", - сказав директор Всесвітнього банку в Україні, Білорусі і Молдові Пол Бермінгхем. "Хоча ці ринкові інтервенції були здійснені з добрим наміром гарантувати безпеку продуктів харчування і захистити внутрішніх споживачів від зростання світових цін на зерно, вони не досягнуть поставлених завдань. Ми б рекомендували альтернативні заходи, які захищатимуть бідні прошарки населення від підвищення цін", - додав він.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Не знаючи минулого, неможливо зрозуміти справжній сенс сьогодення і мету майбутнього ”
Максим Горький

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.