Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Юпітер “зруйнував” себе зсередини

У світі науки 5362 перегляди

Опубліковано - 19.12.2011 19:11 | Всі новини | Версія для друку

Юпітер “зруйнував” себе зсередини
Юпітер “зруйнував” себе зсередини
Нові розрахунки науковців показали, що Юпітер став жертвою руйнації всередені себе.

Найбільша планета Сонячної системи (її маса більш, ніж удвічі перевищує показники всіх інших разом узятих) зруйнувала частину свого центрального ядра.

Винуватцями цього стали водень і гелій, які, власне, і зробили Юпітер газовим гігантом, які були залучені силою тяжіння його ядра.

Відкриття припускає, що найбільш масивні екзопланети не мають ядер взагалі.

Хоч Юпітер і називають газовим гігантом, проте науковці нагадують, що величезний тиск з боку сили тяжіння Юпітера стискає більшу частину його водню в металеву рідину, яка проводить електрику.

Планетологи Х'ю Уїлсон і Буркхард Міліцер з CU (США) виконали квантово-механічні розрахунки, щоб з'ясувати, що відбувається, коли оксид магнію (MgO) - ключовий компонент кам'янистої частини ядра Юпітера занурюється в воднево-гелієву рідину.

Температура там становить близько 16 тисяч К (гарячіше, ніж поверхня Сонця), а тиск наближається до 40 мільйонів атмосфер. Зрозуміло, такі умови не зможе відтворити жоден експеримент.

За розрахунками, MgO повинен активно розчинятися. Втім, швидкість ерозії кам'янистої частини ядра залишилася нез'ясованою. Повинен танути і лід, що входить до складу ядра.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

...Всяк мусить пізнати свій народ і в народі себе. Чи ти рус?... Будь ним... Чи ти лях?... Ляхом будь. Чи ти німець? Німечествуй. Француз? Французуй. Татарин? Татарствуй. Все добре на своєму місці в своєму образі, і все красно, що чисто, природно, що не є підробкою, не перемішано з чужим по роду...”
Григорій Сковорода

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.