Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Бердичів (Житомирська область) в костьолі Святої Варвари 14 березня 1850 року місцева красуня Евеліна Ганська була повінчана з Оноре де Бальзаком. В цьому ж містечку тривалий час жив Фредерік Шопен, окрім написання музики, він також керував роботами по реставрації тамтешнього органу...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені припускають існування у Землі тимчасових супутників

У світі науки 5641 перегляд

Опубліковано - 26.12.2011 12:03 | Всі новини | Версія для друку

 Вчені припускають існування у Землі тимчасових супутників
Вчені припускають існування у Землі тимчасових супутників
Астрофізики оцінили можливість існування непостійних супутників Землі і з’ясували, що наша планета цілком може мати другий, хоча й тимчасовий, Місяць.

Мова йде про дослідження, розпочате 5 років тому, результатом якого, ймовірно, стане офіційна фіксація першого зареєстрованого тимчасового супутника Землі.

За кілька років своїх наукових розвідок вчені з Гавайського університету Мікаель Ґранвік, Жеремі Вобайон та Роберт Джедіке встановили, що, окрім Місяця, наша планета повинна мати в кожен даний час також щонайменше один тимчасовий супутник діаметром в один-два метри. Про досягнення дослідників пише Discovery News із посиланням на публікацію у виданні ICARUS Американського астрономічного товариства.

Невідоме досі небесне тіло на орбіті Землі Ґранвік та його колеги вперше виявили у 2006 році. Об’єкт, названий RH120, виявився крихітним астероїдом діаметром всього у кілька метрів, що, тим не менше, не завадило йому виконувати функції супутника: з’ясувалося, що до липня 2007 року він, потрапивши під вплив земної гравітації, перебував у так званій сфері Гілла (просторі довкола Землі, де сила тяжіння планети більша за силу тяжіння Сонця), і вчені вирішили дослідити, як він туди потрапив.

У результаті вони дійшли висновку, що у Землі постійно є щонайменше один тимчасовий супутник. Середня тривалість його «життя» на земній орбіті – близько 10 місяців. Щоб виявляти такі супутники, вчені пропонують надалі вдосконалювати існуючу систему пошуку навколоземних об’єктів.

Також, за висновком астрофізиків Гавайського університету, RH120 мав природне походження, а це означає, що його можна вважати першим в історії зареєстрованим тимчасовим супутником. Тепер вчені мріють відправити на астероїд такого типу астронавтів: дослідження, які колись вдасться провести на такому небесному тілі, астрофізики вже назвали безпрецедентними – хоча б тому, що суто теоретично існує можливість доправити цей об’єкт у якусь із лабораторій.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо ви хочете, щоб життя посміхалося вам, подаруйте йому спочатку свій гарний настрій ”
Бенедикт Спіноза

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.