Аратта - На головну

5 травня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Російський міжпланетний корабель впаде на голови афганців

Світ навколо нас 5030 переглядів

Опубліковано - 26.12.2011 16:19 | Всі новини | Версія для друку

Російський міжпланетний корабель впаде на голови афганців
Російський міжпланетний корабель впаде на голови афганців
Російська міжпланетна станція Фобос-Ґрунт увійде 14 січня в атмосферу і впаде на південному заході Афганістану, в провінції Гельменд, свідчать попередні дані стратегічного командування США.

Згідно з розрахунками американських військових, апарат увійде в атмосферу близько 22:27 за Гринвічем 13 січня (00:22 14 січня за Києвом) і впаде в точці з координатами 30,7 градуса північної широти і 62,3 градуса східної довготи на південному заході Афганістану, недалеко від міста Мірабад.

Разом з тим, ці дані носять лише попередній характер і можуть бути переглянуті.

Після входу станції Фобос-Ґрунт в атмосферу на поверхню Землі можуть впасти спускний апарат і деякі тугоплавкі елементи двигунів, зокрема камери згоряння. Пляму падіння апарату розміром у кілька сотень кілометрів можна буде передбачити не раніше, ніж за кілька годин до падіння.

Автоматична міжпланетна станція Фобос-Ґрунт, призначена для вивчення супутника Марса Фобоса, зокрема, для збору ґрунту з його поверхні, була запущена 9 листопада українською ракетою Зеніт-2SБ, проте апарат не вдалося вивести на потрібну орбіту через збій у системі управління. Роскосмос визнавав, що є вірогідність падіння станції на Землю в перших числах січня.

Ця перша спроба російських вчених відправити в космос міжпланетний зонд за останні 15 років. У 1996 році апарат Марс-96 не вийшов на орбіту і впав в океан. Проект Фобос-Ґрунт коштував Росії п'ять мільярдів рублів. Підготовка до реалізації проекту почалася в кінці липня.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Є речі, котрі неможливо пояснити. Є голос, що керує нами...”
Микола Гоголь

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.