Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- свій шлях до Місяця радянський «Луноход» розпочав в Україні. Для підготовки команди, що ним керувала, та для випробовувань самого апарата в кримських горах під Сімферополем було створено спеціальний «місяцедром». У 70-х на Місяць було запущено всього два «трактори» — «Луноход-1» та «Луноход-2». Під час виконання місячної місії «трактористи» теж знаходилися в Криму — у центрі керування в селищі Шкільне. Пізніше зі Шкільного керували роботою космічних кораблів «Союз», брали участь у здійсненні першої міжнародної стиковки «Союз»-«Аполон», відстежували перший, і єдиний, політ радянського «човника» «Буран». Після проголошення незалежності України центр у Криму було майже повністю знищено...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Співпраця з Газпромом може на 10 років загальмувати розробку шельфу Чорного моря

Газоват 4499 переглядів

Опубліковано - 25.01.2012 16:25 | Всі новини | Версія для друку

Співпраця з Газпромом може на 10 років загальмувати розробку шельфу Чорного моря
Співпраця з Газпромом може на 10 років загальмувати розробку шельфу Чорного моря
Якщо “Нафтогаз” розроблятиме шельф в акваторії Чорного моря разом з “Газпромом”, видобуток газу не почнеться у найближчі десять років.

Про це в коментарі Тижню заявив енергетичний експерт Олександр Нарбут.

За його словами, ідея спільного видобутку у Азово-Керченській акваторії виникла саме у контексті тих складнощів, які має Україна в переговорному процесі з Росією щодо визначення кордонів і економічних зон.

На думку Нарбута, співпрацювати з Газпромом вкрай невигідно через те, що Росія має цілком чітко артикульовані і демонстровані на практиці енергетичні стратегічні інтереси. І до них ніяк не входить створення альтернативи поставкам російського природного газу на український газовий ринок.

Нарбут підкреслив, що Газпром завжди зможе знайти спосіб відтерміновувати реалізацію проекту по розробці шельфу у Чорному морі, оскільки має досвід підписання з українською стороною вигідних для себе угод, які містять мінімальні зобов’язання для російської компанії і максимальну відповідальність для української.

«Яскравим прикладом того, як процес розробки і видобутку може бути зупинений свідчить діяльність спільного підприємства, яке має гучну назву «Міжнародний консорціум з модернізації і управління українською ГТС». Ця компанія була створена у 2003 році, вона «жива». По 50% акцій у ній мають ТОВ «Газпром» і НАК «Нафтогаз-України». Був момент, коли від росіян були потрібні гарантії задля збільшення транзиту природного газу по новоствореній гілці Богородчани-Ужгород, але ТОВ «Газпром» відмовив у цьому. Відповідно, зупинив реалізацію проекту», - розповів експерт.

На думку Нарбута, співпраця із Газпромом призведе до того, що саме російський монополіст визначатиме темпи реалізації проекту. «Ніякі старання і устремління української сторони не дозволять почати видобування у цьому десятилітті», - сказав він.

Нагадаємо, на зустрічі представників компаній в Москві 18 січня ТОВ "Газпром" і НАК "Нафтогаз-України" домовилися про активізацію співробітництва з освоєння структури Паласу на шельфі Чорного моря.

Спільно розробляти її міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко запропонував Газпрому ще в серпні 2010 року. Угоду про співпрацю між НАК і російською монополією було підписано в грудні того ж року. Тоді ж сторони повинні були створити СП, але досі цього не зробили.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Газоват»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація або спільнота людей, що не використовуватиме свій інтелект, уважається за тварин, котрі не мають інтелекту взагалі. Таких людей можна використовувати як робочу худобу або матеріал залежно від вибору чи уподобань”
Таємна доктрина так званої «Більдерберзької групи»

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.