Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Китаї знайшли невідомий вид стародавньої людини

У світі науки 5884 перегляди

Опубліковано - 15.03.2012 15:34 | Всі новини | Версія для друку

У Китаї знайшли невідомий вид стародавньої людини
У Китаї знайшли невідомий вид стародавньої людини
У Китаї палеонтологи виявили останки, ймовірно, досі невідомого виду людей. Ці люди жили на півдні Китаю 11 - 14 тисяч років тому.

Палеонтологи виявили кістки як мінімум п’яти індивідуумів. Останки перших трьох були знайдені ще в 1989 році в печері Благородного Оленя в провінції Юньнань.

З тих пір вчені їх називають "людьми печери Благородного Оленя". Ще один скелет був пізніше знайдений в околицях села Лунлінь в автономному районі Гуансі, повідомляє ВВС.

У статті, опублікованій в журналі PLoS One, палеонтологи, проте, пишуть, що поки неможливо точно сказати, чи належать ці останки досі невідомому виду людини чи ні.

Відмінною рисою "людини з оленячої печери" є будова черепа - кругла черепна коробка, низькі надбрівні дуги. Обличчя було невеликим і плоским, з широким носом.

Нижня щелепа сильно видавалася вперед, при цьому будова шиї було повністю "сучасною". Взагалі, за словами науковців, будова скелета є своєрідним "міксом" - з доісторичної і сучасної людини.

"Ми намагаємося бути дуже уважні зараз, намагаючись точно ідентифікувати їх. Проблема в тому, що досі, як не дивно, у нас немає точного визначення нас самих - homo sapiens", - заявив один з учасників проекту, співробітник Університету Нового Південного Уельсу Даррен Карно.

Вчені також вважають, що ці люди були вищими за неандертальців в своєму розвитку. Так, томограма черепа показала, що фронтальні частини мозку повинні були бути схожі з тими, що маємо ми сьогодні. Проте тім’яна частина була нерозвиненою.

Зараз у вчених є три версії походження "людини з оленячої печери". "Можливо, вони з’явилися в результаті змішування "людини розумної"з іншими, менш розвиненими, видами, що населяли тоді цю територію", - вважає доктор Ізабель Де Ґрут з лондонського Музею природної історії.

Зазначимо, наразі науковці намагаються отримати зразки ДНК з останків "людей з оленячої печери".

За словами Даррена Карно, ким би не були ці люди, сам факт, що їх останки були знайдені, може пролити світло на розвиток людства.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Шануй, Україно, святині свої! Бо вони ж – всесвітньої, загальнолюдської ваги; земна цивілізація виросла з них.”
Юрій Шилов

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.