Аратта - На головну

5 травня 2025, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


У Раді Європи вважають, що в Україні треба покращувати не тільки букву закону, а й практику судочинства

Світ навколо нас 5155 переглядів

Опубліковано - 13.04.2012 14:33 | Всі новини | Версія для друку

У Раді Європи вважають, що в Україні треба покращувати не тільки букву закону, а й практику судочинства
У Раді Європи вважають, що в Україні треба покращувати не тільки букву закону, а й практику судочинства
Речник Ради Європи Даніель Хольдген назвав новий Кримінально-процесуальний кодекс, ухвалений цієї ночі Верховною Радою, «лише першим кроком на шляху до вдосконалення політичної системи України».

Таку думку він висловив в інтерв’ю Тижню.

«Ми помітили, що новий кодекс ухвалений, і зазначаємо, що за цим першим етапом Україна мусить здійснити чимало інших. Зокрема — вдосконалення щоденної політичної практики, а також — вирішення питань із політично вмотивованими судовими процесами, на які не раз звертала увагу Рада Європи», - зазначив Хольдген.

Він підтвердив, що в міжнародній організації звернули увагу на те, що опозиційна фракція БЮТ не брала участі в ухваленні нового КПК через те, що всі поправки, які були запропоновані опозицією, відхилила більшість.

У Раді Європи також не залишили поза увагою той факт, що у залі засідань були присутні близько сотні депутатів, коли ж голосування відбувалося 250-ма картками.

«Ухвалення нового КПК — це рух у доброму напрямку. Цей крок відповідає нашим рекомендаціям. Але треба добре усвідомити, що міжнародна спільнота чекає, щоб Україна покращила не лише букву закону, але й практику свого судочинства. Бо вироки українських судів часом видається політично вмотивованими», - наголосив речник Ради Європи.

Як повідомлялося раніше, Рада прийняла Кримінальний процесуальний кодекс у ніч із 12 на 13 квітня.

Депутати фракції "Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина" мають намір звернутися в Конституційний Суд із проханням оцінити його конституційність.

Президент Віктор Янукович має намір вирішити, чи варто схвалювати прийнятий Кримінальний процесуальний кодекс, після оцінки документа міжнародними експертами.
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Світ навколо нас»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Рабом є лише той, кого НЕ печуть кайдани”
Павло ШТЕПА

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.