Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в селі Лемеші (Чернігівська область) на початку XVIII століття народився хлопчик Олексій Розум. У вільний від випасу корів час, він співав у сільскому церковному хорі, де був помічений, відправлений до Петербургу й згодом став графом Розумовським й вінчаним чоловіком імператриці Елизавети (щоправда без права престолонаслідування). Брат графа Кирило у 18 років (!!!) очолив петербургську академію наук, а згодом ще й став гетьманом Лівобережної України...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені шукатимуть позаземне життя у метеоритних кратерах Марсу

У світі науки 6696 переглядів

Опубліковано - 17.04.2012 13:22 | Всі новини | Версія для друку

Вчені шукатимуть позаземне життя у метеоритних кратерах Марсу
Вчені шукатимуть позаземне життя у метеоритних кратерах Марсу
Метеоритні кратери на Марсі цілком можуть ховати в собі життя і буріння ґрунту на їхньому дні — це найпевніший спосіб знайти живих представників позаземних форм життя.

Вчені вважають, що шукати життя на інших планетах найкраще у метеоритних кратерах. Раніше на нашій планеті фахівці виявили невеликі організми, глибоко під поверхнею землі, де близько 35 млн років тому впав великий астероїд. Фахівці вважають, що організми є доказом того, що такі кратери є своєрідним притулком для мікробів, захищаючи їх від впливу зміни пір року, глобальних потеплінь або льодовикових періодів.

Дослідники вважають, що метеоритні кратери на Марсі також цілком можуть ховати в собі життя і буріння ґрунту на їхньому дні — це найпевніший спосіб знайти живих представників позаземних форм життя.

Фахівці з Університету Едінбургу пробурили майже 2-кілометрову свердловину під астероїдним кратером в американському Чесапіку. Зразки підземних порід показали, що мікроорганізми нерівномірно поширилися через вплив зверху. З іншого боку, удар метеорита створив спресовані породи, які, подібно до кришки люка, захищали мікроорганізми від зовнішнього несприятливого впливу.

Дослідники говорять, що в даному замкнутому середовищі мікроби живуть уже майже 35 млн років, причому саме подібна ізоляція врятувала їх від несприятливих умов нагорі. «Вплив метеорита вбив усе живе нагорі, але створив умови, що підтримують ізольоване життя знизу», — йдеться у дослідженні, результати якого були опубліковані в сьогоднішньому номері журналу Astrobiology.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія вчить лише тому, що вона ніколи нічому не навчила народи”
Георг Гегель

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.