Аратта - На головну

7 травня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Знайдено ген, який підвищує коефіцієнт інтелекту людини

У світі науки 8908 переглядів

Опубліковано - 18.04.2012 05:19 | Всі новини | Версія для друку

Знайдено ген, який підвищує коефіцієнт інтелекту людини
Знайдено ген, який підвищує коефіцієнт інтелекту людини
Вчені зробили неймовірне відкриття. Вони виявили ген, який робить людину розумнішою за інших. І тепер фахівці з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі можуть точно відповісти на питання, яке давно хвилює все людство: чому все-таки одні люди розумніші за інших?

- Виявилося, що вся справа в гені, який відповідає за розмір мозку і робить одних людей в певній мірі розумнішими за інших, - пояснює один з дослідників університету невролог Пол Томпсон.

- Це варіація гена HMGA2. Виявили його випадково. Медики вивчали генетичні причини захворювань головного мозку. І раптом помітили, що люди з певною хімічною структурою частини гена HMGA2 мали більш розвинені інтелектуальні здібності, повідомляє globalscience.ru.

- Саме цей ген впливає на те, наскільки людина розумна, - запевняє доктор Томпсон. І є підстави йому вірити. Адже вчені вивчили ДНК понад 20 000 чоловік - жителів Європи, Північної Америки та Австралії.

Люди, що володіють певними змінами в гені HMGA2, у всіх випадках проходили тест на виявлення IQ значно краще за інших. Їхні результати в середньому були вищі на 1,3 бала.

До речі. Виявлено ген, що відповідає за кар’єрний ріст

До такого висновку вчені діли після проведення серії серйозних теоретичних досліджень і практичних випробувань.

Лабораторні досліди проводилися на мишах: з ними проводився дуже простий тест, який полягає в тому, що двох особин запускали у вузьку трубу, в якій розминутися вельми непросто. Та миша, яка виявляється слабшою, неодмінно буде поступатися дорогою сильнішій особині.

Гризун, якому було імплантовано особливий ген, швидше просувався ієрархічною драбиною, через що інші особи поступалися йому дорогою

Порівнявши отримані результати спостережень до і після введення гена GluR4, вчені підтвердили зміцнення і підвищення стабільності міжнейронних сполук у піддослідних тварин. А це, в свою чергу, сприяє розвитку лідерських якостей, успішності і цілеспрямованості.

Другою стадією нейробіологічного експерименту стало введення піддослідним мишам гена R4Ct, що володіє протилежним ефектом. Він, пригнічуючи передачу нервових імпульсів і сигналів, робив тварин більш слабкими і не здатними займати лідируюче положення в ієрархічній структурі.

Якщо перенести отримані результати в площину соціального розвитку людини, то імплантація гена GluR4 сприяє розвитку лідерських якостей, витривалості, цілеспрямованості й успішності, а введення гена R4Ct, навпаки, провокує агресивність і стресову стійкість.

Можливо, у відомого математика Григорія Перельмана є ген HMGA2, а ген GluR4 - відсутній?
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Підозр у людини тим більше, чим менше вона знає”
Френсіс Бекон

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.