Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


ДПА вирішила, що аграрії мало платять

Економіка 5039 переглядів

Опубліковано - 20.08.2012 13:12 | Всі новини | Версія для друку

ДПА вирішила, що аграрії мало платять
ДПА вирішила, що аграрії мало платять
Реалізація чинних пропозицій щодо зміни системи оподаткування АПК може призвести до втрат аграріїв у сумі близько 20 млрд грн.

Про це зазначили в асоціації Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ), проаналізувавши законодавчі пропозиції та концепції щодо зміни податкового законодавства.

Як вважає віце-президент УКАБ Володимир Макар, зазначена сума є своєрідним антирекордом за всі роки незалежності України. "Ще ніколи раніше не було таких масштабних спроб щодо ревізії системи оподаткування в АПК", - констатує Макар. За його словами, реалізація податкових новацій разом з втратами від несприятливих погодних умов у 2012 році (13,6 млрд грн за оцінками Міністерства аграрної політики і продовольства тільки за рахунок весняно-літніх втрат) призведе до тотальної збитковості сектора.

"Прибутки всієї аграрної галузі у 2011 році склали менш як 26 млрд грн. Їх отримали 42,6 тис. підприємств і фермерів, що забезпечують роботою 580 тис. осіб у сільській місцевості. У разі скасування пільг з ПДВ більшість господарств стануть збитковими, і вже не йтиметься про розвиток, а лише про можливість виживання", - наголошує Володимир Макар.

Експерти УКАБ зазначають, що серед питань, які найбільше турбують аграріїв, є скасування галузевих пільг з ПДВ, передбачене концепцією реформування податкової системи, запропоноване Державною податковою службою (щорічні втрати аграріїв від такого кроку складуть понад 13 млрд грн), а також невідшкодований ПДВ при експорті зерна і технічних культур, що вже передбачено Податковим кодексом (втрати становлять близько 6 млрд грн щорічно). Крім цього, існують інші законодавчі пропозиції, зокрема, проект закону про внесення змін до статті 209 Податкового кодексу України (щодо особливостей сплати податку на додану вартість сільськогосподарськими підприємствами) з реєстраційним номером 10731 та інші.

Коментуючи наявність такої великої кількості пропозицій, Володимир Макар зазначив, що вони йдуть врозріз з досвідом наших найближчих сусідів. "Наприклад, Росія робить все для того, щоб зберегти і продовжити термін дії податкових пільг для сільгоспвиробників в умовах вступу у СОТ, при цьому не ставлячи під питання відшкодування ПДВ при експорті", - зазначив фахівець. Він висловив сподівання, що аналогічна політика, спрямована на формування довгострокових сприятливих умов роботи для аграріїв, буде проводитися і в Україні.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Причина того, що важко керувати народом, полягає в тому, що народ освічується і в ньому багато розумних ”
Лаоцзи

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.