- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Міністерство Юстиції заявляє, що рішення місцевих органів самоврядування про надання російській мові статусу регіональної суперечать Конституції та законам України, і прокуратура має їх опротестувати.
Згідно із висновком, було порушена 10 і 92 статті Конституції, за якими порядок застосування мов визначається виключно законами, тому місцеві ради вийшли за межі повноважень.
Також міністерство наводить рішення Конституційного Суду України від 14 грудня 1999 року, за яким українська мова як державна є обов`язковим засобом спілкування на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування.
Однак, згідно із цим рішенням, поряд з державною мовою при здійсненні повноважень органами місцевого самоврядування можуть використовуватися російська та інші мови національних меншин у межах і порядку, що визначаються законами України.
Щодо посилання прихильників регіонального статусу на Європейську хартію регіональних мов або мов національних меншин, Мінюст зауважує що об’єктом Хартії є захист мов, котрим загрожує зникнення, а не мовні права національних меншин.
Неправильне розуміння Хартії спричинено тим, що ратифікація Україною цієї Харті 15 травня 2003 року, об’єктивно спричинила виникнення в Україні низки гострих проблем юридичного, політичного та економічного характеру через неправильний офіційний переклад тексту документа українською мовою.
Цілком очевидним є те, що російська мова жодним чином не потрапляє під визначення регіональної або міноритарної мови, зазначає Мінюст.
Раніше Харківська і Севастопольська міськради та Луганська облрада, ухвалили рішення про визнання російської мови регіональною.
Знаєте, що таке малорос? Ні? Паршивець, просто кажучи, ні те ні се. Він, бачите, собі з походження — українець, з виховання — руський, з переконань — неук у всьому, що торкається рідного народу, по вдачі — боягуз, себелюб, раб. От це — малорос.” Володимир Винниченко