Аратта - На головну

30 квітня 2024, вівторок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Під Євпаторією виявили найдавніші кримські каменоломні

За межею віків Регіон: Автономна республіка Крим 15024 перегляди

Опубліковано - 4.09.2012 17:03 | Всі новини | Версія для друку

Під Євпаторією виявили найдавніші кримські каменоломні
Під Євпаторією виявили найдавніші кримські каменоломні
Під час розкопок античного городища “Чайка” під Євпаторією археологи виявили залишки найбільш ранньої на Кримському півострові каменоломні, повідомляє “Центр журналістських розслідувань”.

Саме городище було відкрите в 1959 році, коли робітники піщаного кар’єру, який діяв тут, виявили фрагменти незрозумілої споруди, яку вчені пізніше ідентифікували як грецький квадр - частину північно-східної вежі укріплень невідомого античного міста.

З 1963 року на місці гучної свого часу знахідки проводяться регулярні розкопки. На даний час цим займається Кримська археологічна експедиція історичного факультету Московського державного університету (МДУ) під керівництвом доцента кафедри археології Олени Попової та наукового співробітника Тетяни Єгорової.

Раніше історики вважали, що камінь добували за межами городища, але ці здогадки не підтвердились. "Вперше за всі роки дослідження пам’ятки ми дійшли до самої скелі. І з’ясувалося, що в південній частині городища була каменоломня. Збереглися вирубки в скелі, насічки", - розповідає Тетяна Єгорова. За словами історика, знахідка відноситься до 60-х років 4 століття до н.е.

Московські археологи називають це місце унікальним. Городище - єдине знайдене і досліджене в Криму укріплене поселення Херсонеса. А ось справжня назва форпосту досі залишається невідомою. Поки жоден із знайдених джерел не зберіг згадки про це місце. Але археологи сподіваються, що з часом і ця таємниця буде розкрита.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «За межею віків»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Причина того, що важко керувати народом, полягає в тому, що народ освічується і в ньому багато розумних ”
Лаоцзи

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.