Аратта - На головну

28 квітня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- у 1919-1920 роках Кам`янець-Подільський ненадовго став державним центром України - останньою столицею УНР. Сюди перемістилися Директорія та Уряд УНР. В місті постав Комітет охорони Республіки. Однак у 1920 році Червона армія розгромила війська УНР.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Законопроект від Держслужби спецзв’язку легалізує тотальне стеження за громадянами

Назад в СРСР 8132 перегляди

Опубліковано - 5.09.2012 13:27 | Всі новини | Версія для друку

Законопроект від  Держслужби спецзв’язку легалізує тотальне стеження за громадянами
Законопроект від Держслужби спецзв’язку легалізує тотальне стеження за громадянами
Законопроект "Про вдосконалення порядку отримання правоохоронними органами інформації про споживачів телекомунікаційних послуг і порядок придбання ідентифікаційних телекомунікаційних карт споживачами", розроблений Держслужбою спецзв’язку, на думку правозахисників, обмежує конституційні права.

Про це повідомляє "Комерсант-Україна".

Знаючи ім’я власника мобільного номера, в міліції будуть мати доступ до даних про користувачів поштових адрес та акаунтів у соцмережах. Якщо зараз оператори передають дані користувачів у правоохоронні органи тільки за рішенням суду, то законопроектом пропонується зобов’язати їх робити це у визначеному Кабміном порядку, який ще належить розробити.

Зараз на умовах передоплати без укладання договору обслуговується понад 90% з 55,4 млн SIM-карт мобільного зв’язку, зареєстрованих у країні. Правозахисники називають ініціативу наступом на громадянські свободи. "Фактично це позбавляє абонента права вибору: укладати йому договір з оператором чи ні", - говорить член громадської ради при МВС Едуард Багіров.

Голова Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман вважає небезпечним пункт, згідно з яким порядок надання інформації правоохоронним органам повинні визначати в уряді. "У демократичній державі такий порядок може затверджуватися тільки законом про оперативно-розшукову діяльність або Кримінальним кодексом", - пояснює він.

Ініціативою Держслужби спецзв’язку обурені й мобільні оператори, які не бажають змінювати систему продажів послуг. Зараз більше половини їхніх стартових пакетів продається через неспеціалізовану роздріб - вуличні розкладки, газетні кіоски, продуктові магазини. "Реєструвати абонентів ми можемо тільки у фірмових магазинах, які розташовані, як правило, лише в обласних центрах, - каже директор із корпоративного управління і контролю" МТС-Україна "Олег Проживальський. - Якщо закон приймуть, то або всім користувачам доведеться їхати в обласні центри, або нам відкривати нові магазини в кожному населеному пункті ". До того ж, за його словами, в операторів просто не вистачить ресурсів, щоб провести реєстрацію всіх існуючих абонентів передплаченого зв’язку. "Та й технічно ми не зможемо змусити їх це зробити", - каже топ-менеджер.

Як повідомив учора прес-секретар Держслужби спецзв’язку Ігор Конопацький, законопроект буде поданий до парламенту Кабінетом міністрів. "Але, можливо, його чекають доопрацювання, - відзначає чиновник. - Зараз документ знаходиться на узгодженні в МВС, СБУ, Мінфіні, Мінекономрозвитку і Держпідприємництва".
До теми:
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Назад в СРСР»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Майбутнє відкидає свою тінь назад”
Іоганн Гете

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.