Аратта - На головну

19 червня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- серед найдавніших та найважливіших символів Великоднього яйця (писанки) є символ Сонця. Найпростішим зображенням Сонця є коло з промінням або без нього. На Великодніх яйцях, незалежно від релігії, що існують на Україні, також зображено восьмиконечну зірку, що в минулому була символом Сонця. Свастика (сварга, свастя), або як її називали “нерівний хрест” або “гусячі шийки”, в язичницькі часи була символом Сонця. В ті часи, вважалося, що яйце було талісманом, що мав значну силу, оскільки воно захищало власника від хвороб, невдач або злого ока. Символічна сила Великоднього яйця пояснювалася не лише тим, що воно захищало власника від злого, але й тим, що воно захищало людей та зберігало людський рід.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Здобутки проФФесіоналів. Україна збирається підняти мита на 350 видів товарів?

Економіка 5017 переглядів

Опубліковано - 24.09.2012 11:12 | Всі новини | Версія для друку

Здобутки проФФесіоналів. Україна збирається підняти мита на 350 видів товарів?
Здобутки проФФесіоналів. Україна збирається підняти мита на 350 видів товарів?
Україна планує підвищити максимальні ставки митних зборів на 350 видів товарів.

Про це свідчить документ, позначений як «секретний» і розісланий членам Світової організації торгівлі (СОТ) минулого тижня, повідомляє агентство Reuters.

Документ, який міністерства торгівлі країн-членів СОТ отримали 14 вересня, складається з 85 сторінок додатків. У ньому йдеться про те, що Україна готова "вступити в переговори і консультації" з членами СОТ і просить відповісти до 12 грудня.

Офіційних коментарів від української влади ні в Женеві, де розміщено штаб-квартиру СОТ, ні в Києві щодо цих планів журналісти Reuters не отримали.

Як відзначає агентство, в минулому році дефіцит зовнішньої торгівлі товарами України, яка є відносно новим членом СОТ, виріс більш ніж 50%, до 14 млрд доларів. Україна вже погрожувала заблокувати експорт автомобілів, а прем’єр-міністр Микола Азаров у вересні минулого року заявив, що Київ збирається ініціювати перегляд умов своєї участі в СОТ.

У США це рішення України викликає «серйозну стурбованість».

Тим часом представники СОТ кажуть, що хоча це і радикальний крок, він укладається в рамки правил організації.

Деякі дипломати кажуть, що плани України щодо перегляду мит на товари — автомобілі, вантажні автомобілі, сільськогосподарську техніку, м’ясо, квіти, фрукти, овочі, пральні машини і навіть шприци — рівносильне відновлення переговорів за умовами членства в СОТ.

Відповідно до статті 28 Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (ГАТТ), Україна повинна «платити» за підвищення тарифів зниженням мита на інші товари. Однак, враховуючи що Україна підвищує мита відразу на 350 видів товарів, їй досить складно знайти необхідне число інших областей, де тарифи можуть бути скорочені.

Стаття 28 з 1995 року застосовувалася всього 30 разів і не більше ніж на 10 груп товарів одночасно. Тому крок України можна вважати безпрецедентним.

Щонайменше 35 членів СОТ мають право вести переговори з Україною, зокрема Європейський союз, США, Японія, Південна Корея, Австралія, Канада, Бразилія, Китай та Індія. І цей процес настільки складний, що швидше за все займе роки.

Якщо переговори не принесуть успіху, Україна зможе просто підняти тарифи в односторонньому порядку, залишивши для торгових партнерів право підвищити свої власні тарифи. Але великі торгові держави просто не зможуть цього зробити, оскільки мита діють для всіх держав. При цьому експерти вважають, що у великих країн завжди знайдеться можливість вирішити питання з Україною у політичній площині.

Водночас експерти побоюються, що крок України може спровокувати на подібні дії інші країни, які незадоволені умовами свого членства в СОТ і викликати нову хвилю протекціонізму.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Знаєте, що таке малорос? Ні? Паршивець, просто кажучи, ні те ні се. Він, бачите, собі з походження — українець, з виховання — руський, з переконань — неук у всьому, що торкається рідного народу, по вдачі — боягуз, себелюб, раб. От це — малорос.”
Володимир Винниченко

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.