Аратта - На головну

20 травня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Curiosity знайшов на Марсі чергову загадку

У світі науки 5973 перегляди

Опубліковано - 19.10.2012 11:37 | Всі новини | Версія для друку

Curiosity знайшов на Марсі чергову загадку
Curiosity знайшов на Марсі чергову загадку
Марсохід Curiosity продовжує успішно досліджувати поверхню Червоної планети і знаходити для вчених нові загадки.l

За інформацією NASA, апарат, що сів на Марсі 6 серпня 2012 року, цього тижня вперше використовував спеціальний прилад для хімічного аналізу мінералів і виявив незвичайний фрагмент гірської породи.

"Ми перейшли до важливої частини нашої програми з використанням пристрою "ХіМін", в який було завантажено перший дослідний зразок", - розповів науковий співробітник Лабораторії реактивного руху в Пасадені Джон Гроутсінгер.

За його словами, прилад дозволяє використовувати для вивчення мінералів метод рентгенівської дифракції - найточніший з усіх, які застосовували на Марсі.

Завдяки цьому можна буде зрозуміти, в яких умовах навколишнього середовища формувалися мінерали.

Вчений уточнив, що марсохід взяв зразок ґрунту розміром з маленьку фармацевтичну таблетку на невеличкому п’ятачку, який раніше охрестили "Кам’яним гніздом".

Curiosity йшов до нього близько 500 метрів від місця посадки. Там же він за допомогою руки-маніпулятора відкопав загадкову піщинку білого кольору діаметром один міліметр, яка різко виділялася на червонуватому марсіанському ґрунті.

Тепер вона буде вивчатися за допомогою хімічного лазера, спектроскопа та інших приладів встановлених в 74-кілограмовій науковій лабораторії, що розміщена на "спині" марсоходу.

Зазначимо, раніше Curiosity виявив мінерал з хімічним складом, багатий калієм та натрієм, що стало справжнім сюрпризом для вчених. За їхніми словами, марсіанський камінь нагадує широко поширений на Землі польовий шпат і, швидше за все, має вулканічне походження. Американські фахівці зазначають, що щось подібне зустрічається на Гавайських островах.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Знаєте, що таке малорос? Ні? Паршивець, просто кажучи, ні те ні се. Він, бачите, собі з походження — українець, з виховання — руський, з переконань — неук у всьому, що торкається рідного народу, по вдачі — боягуз, себелюб, раб. От це — малорос.”
Володимир Винниченко

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.