Аратта - На головну

11 травня 2024, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Наше ставлення до іншої людини впливає на активність мозку і залежить від соціальних чинників

У світі науки 7187 переглядів

Опубліковано - 6.11.2012 00:51 | Всі новини | Версія для друку

Наше ставлення до іншої людини впливає на активність мозку і залежить від соціальних чинників
Наше ставлення до іншої людини впливає на активність мозку і залежить від соціальних чинників
Якщо людині не подобається компанія, вона може відчувати роздратування. Але, виявляється, неприємні люди в оточенні не тільки діють на нерви, але і впливають безпосередньо на мозок, гальмуючи його роботу.

Як з’ясувалося, наше ставлення до людини впливає на те, яким чином мозок оцінює її дії, пише The Daily Mail.

За словами співробітників Університету Південної Каліфорнії, "дзеркальний ефект" дуже сильний - частини мозку, що відповідають за рухи, реагують, якщо людина бачить, що й інша рухається.

Однак, якщо ця інша вам не подобається, процес сприйняття буде спотворений. Наприклад, може здатися, що людина рухається надто повільно, а це не відповідає реальності.

Попередні дослідження показали, що расова, етнічна чи фізична подібність може впливати на мозкові процеси, і ми, як правило, відчуваємо більше співчуття до людей, які схожі на нас.

Але це дослідження проводилося серед моноетнічної групи, однієї статі та вікової категорії - всі, хто взяв участь, були чоловіками-євреями.

Добровольців поділили на дві групи. Половину з них представили як неонацистів, тим самим створивши у спостерігачів негативне ставлення. А другу половину - як симпатичних людей з широким світоглядом. Спостереження за двома групами ініціювало різну активність у правій вентральній премоторній корі головного мозку спостерігачів.

Але якщо неприємна людина залишала приміщення, відмінності в мозковій активності зникали. Притому, важливою була її безпосередня присутність, так як відеозапис не чинив подібного ефекту.

За словами експертів, проведена робота показує, що навіть на базові механізми впливають соціальні фактори - такі, як наші міжособистісні відносини і соціальна приналежність до групи.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія має свою правду, легенда - свою”
Віктор Гюго

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.