Аратта - На головну

2 травня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Вчені виявили, що 50 тисяч років тому стався великий демографічний вибух

У світі науки 7234 перегляди

Опубліковано - 6.11.2012 13:51 | Всі новини | Версія для друку

Вчені виявили, що 50 тисяч років тому стався великий демографічний вибух
Вчені виявили, що 50 тисяч років тому стався великий демографічний вибух
Об’єднана команда вчених зі США і Китаю досліджувала Y-хромосоми 36 чоловіків різних рас і національностей, що проживають в різних частинах світу, і виявила, що приблизно 40-50 тисяч років тому стався великий демографічний вибух.

«Міграція людей з Африки на інші континенти 60 тисяч років тому завжди сприймалася як унікальний процес, що супроводжувався різким збільшенням чисельності населення, — розповідає професор Вей Вей з Університету медичних наук західного Китаю. - Ми ж виявили, що 40-50 тисяч років тому стався ще більш великий демографічний вибух».

Y-хромосома містить ген SRY, який визначає чоловічу стать. Вона передається від батька до сина і дозволяє визначити предків по чоловічій лінії. Секвенування хромосом дозволило вченим виявити мультинуклеотидний і однонуклеотидний поліморфізм, а також інделі — мутації, пов’язані з вставками або вилученнями нуклеотидів.

Як пишуть дослідники, генетичний аналіз виявив 6662 варіації. На основі цих даних було сконструйовано філогенетичне дерево, що йде «корінням» углиб століть — до 101-115 тисяч років.

Частота появи нових відгалужень в цьому дереві, їхнє взаємне розташування і дозволили зробити висновок про демографічний вибух.

«Ми вважаємо, що другий демографічний вибух міг статися у зв’язку з адаптацією людини до нових умов навколишнього середовища, — пояснює доктор Касім Аюб з інституту Сенгера. - Так, мігруючи в Азію, Австралію або Європу, люди завжди знаходилися поблизу узбережжя. Рух же вглиб континенту, розвиток здатності виживати далеко від моря могли обумовити різке збільшення чисельності населення».
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Коли ж ви гризете та їсте один одного, то глядіть, щоб не знищили один одного!”
Біблія

 
Реклама на порталі
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.