Аратта - На головну

3 травня 2025, субота

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Стабільність досягнуто. Депозитам населення загрожує повторення банківської кризи 2008 року

Добробут 4833 перегляди

Опубліковано - 7.12.2012 12:47 | Всі новини | Версія для друку

Стабільність досягнуто. Депозитам населення загрожує повторення банківської кризи 2008 року
Стабільність досягнуто. Депозитам населення загрожує повторення банківської кризи 2008 року
Погіршення економічної ситуації та девальвація гривні можуть призвести до повторення банківської кризи 2008 року.

В результаті клієнти фінустанов не зможуть розрахуватись за кредитами через скорочення власних доходів, а вкладники , які відкрили валютні депозити, зіткнуться із затримкою їх виплат, пише видання "Фокус".

"Значна зміна валютного курсу залишається суттєвим ризиком, і такий розвиток ситуації, ймовірно, спричинить скорочення капіталу банків, подальшому погіршенню якості активів і посиленню нестабільності депозитів", - зазначає у своєму звіті Fitch Ratings.

Зі свого боку, експерти РІА "Рейтинг" попереджають, що сукупні валютні зобов’язання банківського сектора помітно перевищують валютні активи. Тому в разі сильної девальвації гривні українські банки будуть фіксувати значні збитки від валютної переоцінки. Банківська система опиниться на межі краху.

"Перед Україною складний вибір. З одного боку виникла необхідність вирішення питання девальвації нацвалюти для порятунку реального сектора економіки і відповідно платіжного балансу, а з іншого, необхідно уникнути краху банківської системи", - зазначають в РІА "Рейтинг".

Наразі ж влада схильна до утримування стабільності гривні або її легкої девальвації. У проекті держбюджету на 2013 рік закладений середньорічний курс на рівні 8,5 грн / дол. Для того, щоб вийти під кінець року на таку відмітку, курс до кінця року не повинен перевищити 9 грн / дол. У цьому випадку обвалу не буде, і банки продовжать своє латентне існування. Але протримається так недовго, оскільки залишаються й інші ризики.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Добробут»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Марно пояснювати дурням і начальникам: перші слухають і нічого не розуміють, другі все розуміють і тому не слухають”
Михайло Мамчич

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.