Аратта - На головну

18 червня 2025, середа

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в містечку Глухів (Сумська область) 12 травня 1870 року, поширилися звістка, що їх знаменитому земляку Артемію Яковичу Терещенко, відомому цукрозаводчику та меценату височайшим указом надано потомственне дворянство. Сини згодом гідно продовжували його справу. А от численні онуки, вже стали прикладати свої здібності в інших іпостасях. Михайло Іванович Терещенко був міністром фінансів та закордонних справ в уряді О.Керенського; Федір Федорович Терещенко був талановитим авіаконструктором, вельми високо цінувався Жуковським, й літаки його конструкцій були прийняті на озброєння російською армією в І Світовій війні...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Астрономи знайшли протозірку і споcтерігать зародження іншої Сонячної системи

У світі науки 6907 переглядів

Опубліковано - 10.12.2012 13:34 | Всі новини | Версія для друку

Астрономи знайшли протозірку і споcтерігать зародження іншої Сонячної системи
Астрономи знайшли протозірку і споcтерігать зародження іншої Сонячної системи
Величезні протозірки, вивергаючи потоки матерії, що формується з куряви, можуть допомогти вченим вивчити механізм створення Сонячної системи.

Одну з таких висхідних зірок, якій всього 300 тисяч років, вчені помітили в сузір’ї Тельця на відстані 450 світлових років від Землі, повідомляють іноземні ЗМІ.

Зірка, що одержала назву L1527 (Roberta J. L1527), на даний момент оточена хмарою пилу з високим вмістом вуглецю.

Ядерні реакції в середині об’єкта ще не почалися, оскільки температура не досягла критичної позначки. Коли це відбудеться, почнеться процес формування повноцінної зірки.

Астрономи підрахували, що знахідка за обсягом у сім разів більша в порівнянні з Сонцем, але при цьому її маса становить всього 19% від маси єдиної зірки нашої сонячної системи.

Протозірка була знайдена Джоном Тобіном за допомогою телескопів Gemini в Чилі. Після цього знахідка була оглянута комплексно за допомогою телескопів CARMA (Combined Array for Research in Millimeter-wave Astronomy) і SMA (Submillimeter Array).

"Це наймолодша протозірка з усіх, що ми бачили, і вона як дві краплі води схожа на Сонце в період її раннього розвитку".

На думку вчених, через деякий час тут з’явиться повноцінна сонячна система, в якій буде налічуватися як мінімум близько десятка планет.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Скільки рабів, стільки ворогів”
Сенека

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.