Аратта - На головну

4 травня 2025, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


На початку наступного року гривня подешевшає

Економіка 5145 переглядів

Опубліковано - 25.12.2012 21:24 | Всі новини | Версія для друку

На початку наступного року гривня подешевшає
На початку наступного року гривня подешевшає
У 2013 році Україні не вдасться уникнути девальвації національної валюти.

Про це пише економіст Любомир Шавалюк.

Експерт відзначає, що подальша штучна підтримка гривні поглиблюватиме кризу.

«У 2013 році за браку адекватної економічним реаліям девальвації дефіцит поточного рахунку і далі швидко зростатиме. Поглиблення рецесії в Європі спричинить зменшення експорту, а половинчасті заходи українського уряду призведуть до втрати і внутрішнього ринку. Імпорт капіталу зменшуватиметься через несприятливий інвестиційний клімат», - відзначає Шавалюк.

На його думку, поновлення співпраці з МВФ у теперішніх політичних умовах малоймовірне або ж буде не в тому обсязі, якого реально потребує режим Януковича.

«Тому якщо уряд і здійснить ще кілька розміщень єврооблігацій, то ризикує через високі відсотки втратити довіру інвесторів та відповідно платоспроможність і можливість позичати надалі. За таких умов НБУ щомісяця втрачатиме $1–2 млрд резервів, але все одно буде змушений девальвувати гривню протягом року», - відзначає експерт. І додає, що це вигідно й експортоорієнтованим бізнес-імперіям олігархів і на певний час уряду, який у такий спосіб зможе тимчасово залатати неминучі дірки в бюджеті.

«Питання більше в тому, чи це буде повзуче знецінення гривні впродовж року, чи одноразовий (або принаймні дуже стислий у термінах) різкий обвал. Швидше за все, на початку 2013 року уряд і Нацбанк відпустять курс гривні – нацвалюта може подешевшати на 10–20% (до 8,8–9,5 UAH/USD), як у сусідніх країнах. У такому разі частина диспропорцій зменшиться, принаймні на певний час», - відзначає Шавалюк.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «Економіка»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Нація або спільнота людей, що не використовуватиме свій інтелект, уважається за тварин, котрі не мають інтелекту взагалі. Таких людей можна використовувати як робочу худобу або матеріал залежно від вибору чи уподобань”
Таємна доктрина так званої «Більдерберзької групи»

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.