Аратта - На головну

13 травня 2024, понеділок

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- передтечею кінотворчості італійськіх неореалістів була стрічка, знята українською кіностудією. Цією кінострічкою фахівці вважають фільм Марка Донського “Веселка” (1943 рік) за однойменною повістю Ванди Василевської. Фільм був знятий на київській кіностудії, яка в роки Другої світової війни була евакуйована в Середню Азію. Він розповідає про українське село під час війни. Президент Рузвельт, переглянувши фільм, надіслав режисерові телеграму з подякою, а у 1944 році картина була відзначена Асоціацією кіно і радіо США.
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Австралійські вчені знайшли сліди найдавнішого життя на Землі

У світі науки 6280 переглядів

Опубліковано - 15.01.2013 13:36 | Всі новини | Версія для друку

Австралійські вчені знайшли сліди найдавнішого життя на Землі
Австралійські вчені знайшли сліди найдавнішого життя на Землі
Деякі з найстаріших осадових порід широко зустрічаються на поверхні планети. Одним з таких місць є розташований в північно-західній частині Австралії регіон Пілбара (Pilbara).

Подорожуючи в районі прибережної зони, тут можна зустріти сліди життя, які існувала на планеті приблизно 3,49 мільярда років тому.

До такої думки схиляються учені з університету Старого Домініону (Old Dominion University), які виявили в місцевому пісковику відбитки, які є, судячи з усього, слідами життєдіяльності найдавніших бактерій планети.

У статті, опублікованій за результатами щорічної конференції вчених, що проходила з 4 по 7 листопада в місті Шарлотта, фахівці розповідають, що мова йде про так звані бактеріальні спільноти - ціанобактеріальні мати. Проте, детальне дослідження складу каменів не виявило присутності жирів, білків і тим більше самих мікробів, однак дещо все-таки переконало дослідників у правоті первинних припущень.

Так, було виміряне співвідношення ізотопу вуглецю 12C до 13C. Для джерел, не пов’язаних з органікою, такий показник зазвичай становить 1,99. У цьому ж випадку вміст ізотопу 13C виявився значно меншим, і вищевказаний параметр був зовсім іншим. Це, на думку дослідників, вказує на активність живих організмів, що колись мешкали в цих місцях.

Оскільки вік каменів оцінюється в 3,49 млрд років, науковці пропонують вважати знахідку найдавнішою з виявлених слідів життєдіяльності органіки.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Якщо знаєш себе і супротивника, то завжди виграватимеш. Якщо знаєш себе, але не знаєш супротивника - один раз переможеш, всі інші - програєш. Якщо не знаєш ні себе, ні його - завжди програватимеш”
Цзу Дзинь

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.