Аратта - На головну

12 травня 2024, неділя

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в місті Батурин (Чернігівська область) 5 листопада 1702 року у генерального писаря Пилипа Орлика народився син Григор. Згодом вони будуть змушені покинути Україну. Пилип Орлик буде гетьманувати понад тридцять років, але більша частина його гетьманства пройде в еміграції. Григор Орлик стане визначним державним і військовим діячем Франції, генералом і довіреною особою короля Людовіка XV, отримає графський титул і велику кількість європейських нагород. В 1747 році Г.Орлик одружиться на Луїзі-Олені де Брюн де Дентельвіль і стане володарем значних земель у Франції. Під Парижем він буде мати замок. В середині ХХ ст. на землях, що колись належали Григору Орлику буде побудований міжнародний аеропорт “Орлі”...
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Curiosity шукатиме на Марсі воду

У світі науки 6227 переглядів

Опубліковано - 17.01.2013 14:22 | Всі новини | Версія для друку

Curiosity шукатиме на Марсі воду
Curiosity шукатиме на Марсі воду
Плоский камінь, пронизаний жилами схожого на гіпс світлого мінералу, який свідчить про присутність в минулому води в цьому районі, став мішенню для першого випробування свердла, встановленого на “руці” марсоходу К’юріосіті.

"Свердління каменю буде однією із найбільш складних завдань з моменту посадки (марсохода). Це ніколи не робили на Марсі. Ми сподіваємося отримати багато нової інформації таким чином", - сказав менеджер програми Curiosity Річард Кук.

На маніпуляторі марсоходу в числі інших інструментів встановлене свердло (Powder AcquisitionDrill System - PADS), призначене для отримання зразків з каменю. Свердло цього інструменту діаметром 1,6 сантиметра здатне проникати на глибину в 5 сантиметрів під скельну поверхню.

Отримані при свердлінні зразки кам’яного порошку потім відправляються для дослідження в хімічні лабораторії SAM і CheMin в "череві" марсоходу. Якщо свердло застрягне в камені, марсохід може залишити його і замінити на запасне.

За словами Кука, вчені розпочнуть свердління каменю приблизно через два тижні. Зразки речовини, які вони отримають при цьому, будуть дуже невеликі - не більш за таблетку аспірину.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Природничі науки й релігію протиставляють одна одній лише люди, погано освічені як у першому, так і в другому”
П. Сабатьє, французький хімік, Нобелівська премія 1912 р.

 
Відпочинок на схилах Дніпра
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.