Аратта - На головну

10 травня 2024, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Південнокорейські вчені “зважили” велетенську чорну діру

У світі науки 7260 переглядів

Опубліковано - 1.02.2013 13:11 | Всі новини | Версія для друку

Південнокорейські вчені “зважили” велетенську чорну діру
Південнокорейські вчені “зважили” велетенську чорну діру
Група південнокорейських дослідників з обсерваторії Eso опублікувала в журналі Nature нову методику, завдяки якій вчені виміряли гігантську чорну діру в галактиці NGC 4526.

Як пише Frankfurter Rundschau, маса космічного об’єкта виявилася дорівнює масі 500 млн Сонць.

"Як "терези" астрономи використовували рух молекулярного газу, в цьому випадку чадного газу, що рухається навколо чорної діри. По руху хмар газу можна виміряти силу тяжіння чорної дірки, а по ній визначити масу", - пояснює видання.

У статті наголошується, що раніше вчені вже зважували чорні діри, вимірюючи рух зірок або іонізованого газу поблизу від них. Однак цей метод працює лише з галактиками певних типів. Новий же метод дозволить досліджувати набагато більше типів галактик.

Такі інструменти, як міжнародний телескоп Atacama Large Millimetre Array (ALMA), що будується за допомогою нового методу, зможуть визначити масу чорної діри лише за п’ять годин, а отримана таким уніфікованим чином інформація дозволить вченим точніше вивчити загальні закономірності розвитку галактик і чорних дір, які розташовані в їхніх центрах, пише видання.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Сила уряду тримається на невігластві народу, і він знає це і тому завжди буде боротися проти просвітництва. Час нам зрозуміти це”
Лев Толстой

 
Подорожуйте Україною комфортно і без обмежень!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2024.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.