Аратта - На головну

2 травня 2025, п`ятниця

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- Київ був найбільшим містом Європи у ХІ сторіччі, в п’ятдесят разів більшим за Лондон, в десять – за Париж. Досяг свого розквіту за Ярослава Мудрого (1010-1054 н.е.), який поріднився з королівськими родинами Франції, Норвегії, Румунії та Польщі. Німецький церковний діяч XІ століття єпископ із Саксонії Титмар Мерзебурзький у своїй «Хроніці» у 1012 - 1018 роках, характеризує Київ як «велике місто, у якому більш 400 церков, 8 ринків, незліченна кількість жителів». На початку ХІ століття теперішня столиця України мала 50 тисяч населення. Для порівняння, у Лондоні на той час мешкало 20 тисяч жителів. Німецький хроніст XІ століття Адам Бременський називав Київ «суперником костянтинопільського скіпетра, найчарівнішої прикраси Греції».
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Собаки здатні сприймати світ очима людини

У світі науки 7306 переглядів

Опубліковано - 13.02.2013 15:45 | Всі новини | Версія для друку

Собаки здатні сприймати світ очима людини
Собаки здатні сприймати світ очима людини
Собаки, як виявилося, більш здатні сприймати ситуації з людської точки зору, ніж вважалося раніше.

Британські дослідники виявили, що собаки крадуть їжу в чотири рази частіше, якщо в кімнаті достатньо темно для зору людини.

Це може вказувати на те, що тварини здатні змінювати свою поведінку з урахуванням особливостей поведінки їхніх господарів.

У цьому дослідженні, результати якого опубліковані в науковому журналі Animal Cognition, брали участь 84 піддослідних собаки.

Метою дослідження було спробувати встановити, чи здатні собаки розуміти те, як сприймають реальність їхні господарі.

Вчені виявили, що коли в кімнаті, де перебували собаки, гасили світло, ймовірність того, що тварини спробують вкрасти заборонену для них їжу, зростала в чотири рази.

На думку авторів статті, малоймовірно, що собаки просто забували про присутність людини в кімнаті, коли згасало світло. Натомість складалося враження, що собаки були здатні розрізняти ситуації, коли люди могли або не могли бачити їх.

Експерименти були розроблені з достатньою кількістю варіантів, аби не допустити помилкових асоціацій - наприклад, виникнення у свідомості тварин зв’язку між раптовою темрявою і годуванням.

Доктор Джуліан Камінськи, співробітниця кафедри психології Портсмутського університету, вважає, що це дослідження доводить, що собаки схильні розуміти, що люди не можуть їх бачити у темряві, а це означає, що вони здатні оцінювати ситуацію з точки зору людини.

Ці дані можуть виявитися цінними для розуміння здібностей собак, які перебувають в тісному контакті з людиною, зокрема, собак-поводирів та собак-шукачів.

Попередні дослідження свідчать, що, хоча люди часто вважають себе здатними інтерпретувати вирази, що з’являються на собачій морді, найчастіше ці інтерпретації є хибними і зумовлені швидше людськими емоціями.

"Люди постійно наділяють людськими рисами своїх улюбленців. Ми впевнені, що наша собака дуже добра чи розумна, але насправді це просто наші домисли", - говорить доктор Камінські.

"Ми не до кінця переконані в тому, що отримані результати означають, що собаки володіють справді гнучким розумінням того, що думає і як діє людина. До сьогодні вважалося, що лише людина здатна на таке розуміння", - вказує психолог.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Історія вчить лише тому, що вона ніколи нічому не навчила народи”
Георг Гегель

 
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.