Аратта - На головну

1 травня 2025, четвер

 

Актуально
Музей «Аратта»
Невідома Аратта
Українські фільми
Українські мультфільми
Хто ти?
  Аратта у Facebook Аратта в YouTube Версія для мобільних пристроїв RSS
Чи знаєте Ви, що:
- в Україні знаходиться унікальний міст, що пролягає між правим берегом однієї річки. Не вірите? Можете переконатися на власні очі, якщо відвідаєте Кам’янець-Подільську фортецю, що на Хмельниччині. Стара фортеця розташована на скелястому острові, охопленому петлею каньйону річки Смотрич. Таким чином, міст, що веде до фортеці, пролягає між двома точками правого берегу однієї річки. Крім того, ми не знайшли більше прикладів у світі, коли б міст тримався без усіляких підпор, а спирався б тільки на скелі. За однією з гіпотез, цей міст було зведено римлянами ще у II столітті під час походу Траянового війська на Дакію. Нині Кам’янецька фортифікація включена до переліку ЮНЕСКО
Курс валюти:
 урси валют в банках  иЇва
 урси валют в обм≥нниках  иЇва
 урси валют в рег≥онах ”крањни

Погода в Україні:

Наш банер

Наш банер


Японські вчені знайшли сліди вибуху зірки поблизу Сонячної системи

У світі науки 8283 перегляди

Опубліковано - 25.02.2013 13:02 | Всі новини | Версія для друку

Японські вчені знайшли сліди вибуху зірки поблизу Сонячної системи
Японські вчені знайшли сліди вибуху зірки поблизу Сонячної системи
Фахівці Японського аерокосмічного агентства (ДЖАКСА) першими в світі побачили сліди вибуху гіпернової зірки, який стався близько 3 мільйонів років тому в межах впливу на Сонячну систему.

Зафіксувати випромінювання залишків гіпернової вдалося в рентгенівському діапазоні за допомогою приладу, встановленого на японському модулі "Кібо" Міжнародної космічної станції (МКС).

Зірка, що вибухнула, перебувала в сузір’ї Лебедя на відстані 5,5 тисяч світлових років від нашої планети. Її маса перевищувала сонячну в кілька десятків разів, а потужність вибуху перевершила показник звичайної наднової щонайменше в 100 разів.

Космічна катастрофа залишила після себе хмару газу діаметром майже 1 тисяча світлових років. При спостереженні із Землі ця гіпернова сяяла на нічному небі в 40 разів яскравіше, ніж Місяць.

Астрономи називають гіперновими вибухи масивних зірок, які відбуваються після гравітаційного колапсу їхніх ядер. Це рідкісне явище відбувається раз у 100 тисяч або навіть мільйон років.

Відомо про вісім вибухів гіпернових, що відбулися в минулому, проте всі вони були зафіксовані за межами Чумацького шляху, у той час як відкрита фахівцями ДЖАКСА зірка перебувала в нашій галактиці.

Такі потужні космічні вибухи призводять до сильних радіоактивних спалахів, які можуть загрожувати життю на Землі. Вчені припускають, що гіпернова в сузір’ї Лебедя також могла спричинити негативний вплив на земну біосферу і навіть бути відповідальною за вимирання деяких видів.
Share/Bookmark
 
Більше новин за темою «У світі науки»:
Більше тем:

Останні новини:

Популярні статті:
 
 

Біда України в тому, що нею правлять люди, яким вона не потрібна”
Михайло Грушевський

 
Знайди свою ГАРМОНІЮ!
 

 

 

 

© АРАТТА. Український національний портал. 2006-2025.
При передруці інформації, посилання на aratta-ukraine.com обов`язкове.